03.04.2021 | 19:05
Stadion Partizana
vs

O utakmici

Kišnog aprilskog dana fudbaleri Metalca izašli su na megdan raspoloženom Partizanu. Da su domaći u fenomenalnoj formi osetili su na svojoj koži fudbaleri Metalca, koji su ubedljivo poraženi na gostovanju u Beogradu. Pritisnuo je Partizan Milanovčane od starta meča, konstantno je napadao i vršio presing na igrače Metalca. Metalac pokušava da se oslobodi pritiska, ali ne uspeva da zadrži loptu duže na polovini domaćina. U drugoj trećini prvog poluvremena uspeva Metalac da dođe do daha i da se izbori za par poluprilika i zapreti. Onda u najgorem mogućem trenutku, minut pre kraja poluvremena, gruba greška odbrane Metalca, sudija Grujić pokazuje na belu tačku, i Partizan dolazi do vođstva. Strelac je bio Suma. Kako se završilo prvo poluvreme, tako se nastavilo i drugo, greškama igrača Metalca koje Partizan koristi i već u 58′ bilo je 3:0. Nakon ubeljivog vođstva Partizan rutinski privodi utakmicu kraju i beleži nova tri boda na svoj saldo.

Partizan – Metalac 3:0 (1:0)
29. kolo Linglong Superlige Srbije
Stadion Partizana, Beograd, 03. april 2021.
Sudija: Danilo Grujić

Strelci: Suma 44′, Jojić 53′, Marković 58′

Žuti kartoni: Mlađović 44′ (Metalac), Marković 43′, Pavlović 85′ (Partizan)

Partizan: Stojković, Marković, Holender, Zdjelar (Šćekić 61′), Suma (Pavlović 65′), Ostojić, Miljković, Obradović (Urođević 65′), Jojić, Marković (Stevanović 61′), Jović (Asano 46′)
Metalac: Puletić, Pecelj (Grbović 59′), Maksimović (Jokić 59′), Cvetković, Krajišnik, Vasiljević (Milićević 72′), Katanić (Luković 72′), Zoćević (Kokir 59′), Rogač, Mlađović, Vlalukin

Pritisak Partizana od samog starta meča. Pokušavaju igrači Metalca da se oslobode pritiska, ali ne uspevaju duže da zadrže loptu na polovini protivnika.

Prvu priliku na meču imao je Partizan u 8′. Lopta dolazi do Sume na ivicu šesnaesterca, on odlično proigrava Markovića koji je sam ispred Puletića na 7 metara od gola Metalca, ali u poslednjem trenutku sa leđa interveniše Pecelj i uspeva da izblokira njegov udarac, lopta se odbija do Sume i on šutira, ali Mlađović otklanja opasnost.

Nakon brze akcije Partizana u 12′ Marković uspeva da savlada Puletića, ali je sudija Grujić taj pogodak opravdano poništio zbog ofsajd pozicije.

Dobar napad Metalca preko Cvetkovića u 27′, lopta nakon odbitka stiže do Katanića koji je sam ispred golmana Stojkovića, na penaltiku, šutira, Stojković uspeva da zaustavi njegov pokušaj, ali sudija Danilo Grujić prekida akciju Metalca zbog ofsajd pozicije.

Pokušava Maksimović snažnim udarcem po zemlji sa 25 metara u 31′, njegov udarac ide u okvir gola ali pravo u dobro postavljenog Stojkovića.

Dobar presing fudbalera Metalca izrodio se u dobru priliku u 35′. Ne uspeva odbrana Partizana da iznese loptu po levoj strani, ona završava kod Krajišnika koji se pomera ka sredini, šutira sa 20-ak metara pod prečku, ali dobro interveniše Stojković i vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Nakon kornera sa desne strane, na loptu natrčava Vlalukin, šutira ali ne uspeva da zahvati dobro loptu i ona odlazi u gol aut.

Partizan dolazi u priliku u 40′. Lopta dolazi do Sume, koji se nalazi u šesnaestercu Metalca i iz prve pronalazi Jovića, Jović je u šesnaestercu, šutira iz prve, ali Vlalukin uspeva leđima da okrzne loptu i ona odlazi u korner.

U najgorem mogućem trenutku po Metalac, minut pred kraj prvog poluvremena Partizan dolazi do vođstva. Marković oduzima loptu Mlađoviću na polovini Metalca i napada po desnom krilu, Mlađović ga prati i ruši u svom šesnaestercu nakon centaršuta, potpuno nepotrebno, i sudija Grujić pokazuje na belu tačku. Najstrožu kaznu izvodi Suma, gađa gornji desni ugao, Puletić uspeva da okrzne loptu, ali nedovoljno da je skrene i ona završava u mreži Metalca za 1:0.

Greši Zoćević na polovini Metalca, njegovu neopreznost koristi Jojić, oduzima mu loptu istrčava sam pred golmana Puletića i preciznim udarcem u donji desni ugao duplira prednost Partizana u 52′, 2:0.

Nakon dobre akcije Partizana po desnoj strani, lopta dolazi u šesnaesterac do Lazara Markovića koji šutira po zemlji iz prve i smešta loptu u mrežu blizu desne stative za 3:0. Igrao se 58′.

Pokušava Katanić udarcem sa 20 metara u 67′, ali njegov udarac završava pored gola.

Preti Holender u 74′, dobija loptu blizu gola Metalca, iskosa po levoj strani, šutira iz okreta, ali mu je Rogač zasmetao dovoljno da loptu prebaci preko prečke.

Nakon centaršuta Vlalukina u 82′ pokušava glavom Grbović, ali njegov udarac završava preko prečke gola Stojkovića.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja. U narednom kolu Metalac dočekuje ekipu Javora.

Fotografije: Miroslav Todorović