10.03.2019 | 15:00
Stadion FK Novi Pazar
vs

O utakmici

Fudbaleri Metalca poraženi su od ekipe Novog Pazara, na gradskom stadionu u Pazaru rezultatom 2:0 (1:0). Žestok martovski tempo, utakmice na svaka tri dana, ostavile su traga na igračima plavih, koji su vezali dva uzastopna poraza.

Novi Pazar – Metalac 2:0 (1:0)
26. kolo PLS

Sudija: Ivan Stamenković
Strelci: Plojović 38′, Vusljanin 90′ (11m)
Žuti kartoni: Ragipović 10′, Marovac 20′ (Novi Pazar), Ješić 10′, Krstić 18′ (Metalac)

Novi Pazar: Nićiforović, Bihorac, Vusaljanin, Ragipović, Plojović (Milić 85′), Islamović S, Trtovac, Islamović A, Marovac, Petrov (Selimović 49′), Milenković (Hazirović 72′)
Metalac: Kostić, Vranjanin, Plazinić, Ješić, Kecap (Đurić 46′), Ilić (Vukmanović 46′), Vukadin, Krstić, Savić (Pajević 80′), Mijailović, Koraksić

U prvom poluvremenu Milanovčani propuštaju tri veoma povoljne prilike da dođu u vođstvo. Najpre je udarac Kecapa uspeo da izbije u korner golman Nićiforović, potom je Plazinić pogodio prečku, a domaći igrači sa gol-linije izbacuju loptu u polje, da bi ponovo Plazinić, koji je ukrao loptu golmanu domaćih, dozvolio da ga Nićiforović nadmudri i uz dosta sreće sačuva svoju mrežu. Kazna za promašaje usledila je pred kraj prvog poluvremena, kada je posle greške Krstića na sredini terena i slabih reakcija Koraksića i Vranjanina, napadač domaćih Plojović savladao Kostića.

U drugom poluvremenu premalo fudbala na obe strane, da bi u poslednjem minutu sudija Stamenković pokazao na belu tačku, a sa 11 metara Vusljanin postavio konačan rezultat.

Naredni prvenstveni meč Metalac igra u ponedeljak, kada dočekuje Bežaniju. Susret počinje od 17 časova na stadionu Metalac.