02.08.2019 | 20:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Prelepe fudbalske večeri u Gornjem Milanovcu, počela je nova sezona Prve lige Srbije. Prvi meč u novoj drugoligaškoj sezoni odigrale su ekipe Metalca i Zemuna. Važnost utakmice uticala je na to da ne gledamo dopadljiv fudbal, ali su fudbaleri Metalca na kraju uspeli da ostvare cilj. Sva tri boda ostala su u Milanovcu. Zaslužena i izuzetno važna pobeda plavih.

Metalac -Zemun 1:0 (0:0)
Sudija: Mijajlović Borko
Stadion Metalac, 02. avgust 2019.
Strelac: Gojković 65′
Žuti kartoni:
Gočanin 22′, Grbović 82′, Koraksić 85′, Mlađović 86′ (Metalac), Stojanović 10′, Nešović 52′, 71′ Tošeski, Petrović 89′ (Zemun)

Metalac: Jelovac, Gojković, Gočanin, Nović (Katanić 46″), Ješić (Grbović 76′), Vukadin, Jokić, Vukmanović (Đurić 61′), Mlađović, Mijailović, Koraksić

Zemun: Krunić, Stojanović, Tošeski, Nešović, Ristović (Kuzmanović 75′), Vasiljević, Pavlović (Vasović 90′), Stokić, Mijailović, Đalović, Vukas (Petrović 64′)

Prvih 10 minuta utakmice proteklo je u početnom ispitivanju snaga. Igra se uglavnom odvijala između dva gola, na sredini terena.

Metalac nakon tog perioda polako osvaja teren i vrši pritisak na igrače gostujuće ekipe, ali nedostaje završni pas da domaćin ozbiljnije pripreti.

Prve ozbiljnije pokušaje domaćih videli smo u 22′. Odličan pas Jokića u srce šesnaesterca Zemuna, kroz “šumu” nogu, ali Nović iako najbliži golmanu za malo kasni i ne uspeva da uputi udarac. Pola minuta kasnije dobra kontra Metalca, koju udarcem završava Ješić, ali je njegov pokušaj bio lak plen za golmana Krunića.

Gosti su pripretili nakon kornera u 28′, ali u poslednjem minutu odbrana Metalca reaguje i blokira udarac napadača gostiju i lopta ponovo odlazi u korner.

Munjevito je vukao Mijailović po desnoj strani u 30′, šutira iskosa sa 16 metara, pokušava da iznenadi Krunića, ali uspeva da zatrese samo spoljni deo mreže.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u 45′, nakon kornera sa desne strane, loptu u šesnaesterac ubacuje Mijailović, ona se odbija do Ješića koji šutira sa ivice šesnaesterca, ali loptu na putu do gola blokiraju gostujući igrači i ona završava u korneru.

Od početka drugog poluvremena Metalac kreće odlučnije i agresivnije. Nakon napada po levoj strani i centaršuta Koraksića, Katanić šutira glavom sa 5 metara, ali prebacuje gol gostiju.

Mnogo bolje izdanje domaćih gledali smo u uvodnim minutima drugog poluvremena. Agresivnija i brža igra domaćih donosi nekoliko poluprilika, ali gusta odbrana gostiju dobro reaguje. Gosti zatvoreniji u drugom poluvremenu, svoju priliku tražili su iz kontranapada.

Pripretili su gosti u 59′, ali njihov pokušaj završava pored leve stative gola Metalca.

Došla je lopta do Katanića u 61′, on šutira iz okreta sa 8 metara, ali golman Zemuna Krunić odlično interveniše.

U 65′ lopta se odbija do Gojkovića koji šutira izuzetno precizno sa ivice šesnaesterca i pogađa malu mrežu donjeg levog ugla gola gostiju, za prvi gol u novoj sezoni i vođstvo Metalca od 1:0.

Fudbaleri Metalca nakon vođstva blago povlače svoje linije unazad, prepuštaju posed igračima Zemuna i svoju priliku traže iz kontranapada.

Bez ijedne izgledne akcije Zemun ipak dolazi do kolosalne prilike. U 82′ nakon kornera sa leve strane Grbović ruši gostujućeg igrača u šesnaestercu domaćih, a sudija Mijajlović pokazuje na belu tačku. Najstrožu kaznu izvodi Nešović, šutira u donji desni ugao, a Jelovac fantastično interveniše i brani njegov udarac.

Nakon toga nervoza se uvukla u redove Metalca, što igrači Zemuna koriste i vrše konstantan pritisak, ali bez neke izglednije prilike. Do kraja utakmice, osim par dodeljenih žutih kartona, nije bilo većih uzbuđenja.

Naredni meč fudbalere Metalca očekuje u subotu, 10. avgusta, kada gostuju ekipi Radničkog iz Pirota.