Strelci: Savić 1′, 27′, Grbović 45+1, Krstić 46′, Ješić 51′, Ilić 53′, Đurić 60′

Žuti karton: Mlađović 45′ (Metalac)

Metalac: Kostić, Đurić (Kecap 64′), Ješić, Grbović, Ilić, Vukadin, Krstić (Maksimović 61′), Savić (Plazinić 56′), Mlađović, Mijailović, Koraksić
Sloboda: Mitrović, Vučković, Diulgher (Filipović 55′), Simić, Molerović (Milenkovć 51′), Petrović, Jezdimirović, Lazović, Gavrić, Peralović (Ilić 66′), Simić

Prohladno februarsko veče zagrejali su vrhunskom fudbalskom predstavom igrači Metalca. Predzadnjeg dana februara, Sloboda je ostala predzadnja na tabeli, dok je Metalac, trećom pobedom u nizu održao priključak sa vrhom tabele. Podmlađena ekipa Metalca prikazala je zrelu, kvalitetnu, lepršavu igru i napravila odličnu uvertiru u borbu koja predstoji. Najbolje izdanje Metalca ove sezone.

Već u 20-toj sekundi Savić greje dlanove navijačima plavih i donosi vođstvo Metalcu. Odličan centaršut Ješića sa desne strane, golman gostiju kratko odbija loptu, na nju natrčava Savić i sa tri metra je smešta u mrežu za 1:0

Posle ranog vođstva Metalca, usledio je nešto mirniji period utakmice, a već u 10′ minutu nastavila se inicijativa Metalca. Centaršut Koraksića sa sredine šesnaesterca na desnu stranu, loptu prima Grbović, šutira, golman Mitrović je već bio savladan, ali je prečka spasila Užičane.

U 21′ odlična prilika za Metalac. Brz kontranapad, lopta dolazi do Ilića koji je prosleđuje Ješiću na ivici šesnaesterca, Ješić izdržava pritsak štopera na leđima, munjevito ulazi u šesnaesterac, izbija 1 na 1 sa golmanom Mitrovićem koji nogom brani njegov pokušaj.

U 27′ sjajna dubinska lopta Koraksića, koju isred šesnaesterca gostiju prima Ilić i grudima je spušta Saviću, Savić topovski šutira iz prve i pogađa gornje desne rašlje za vođstvo Metalca od 2:0 i pogodak za TV špice. Mitrovićeva parada samo je ulepšala pogodak.

Nakon vođstva od 2:0, fudbaleri Metalca svesno su usporili tempo utakmice i rutinskom igrom držali utakmicu u svojim nogama.

Svi su očekivali sudijin zvižduk za kraj prvog poluvremena, kada je Ješić pokazao da ume da zapreti i glavom. Nakon odličnog centaršuta Koraksića sa leve strane, Ješić sa 7 metara šutira glavom pod prečku, a golman gostiju krajnjim naporom odbija loptu u korner. Korner izvodi Krstić, lopta preleće šesnaesterac gostiju, na drugoj stativi je dočekuje Grbović, smešta je u mrežu i kruniše svoju odličnu partiju. Igralo se zaostavno vreme prvog poluvremena, a na semaforu je stajalo Metalac – Sloboda 3:0.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Munjevitu kontru izveli su fudbaleri Metalca, dodavanjima iz prve, kao iz fudbalskih udžbenika. Lopta stiže do Koraksića, on iz prve proigrava Đurića, Đurić utrčava u šesnaestrac iskosa sa leve strane, najbliži je golmanu, mogao je da šutira, ali pokušava nesebično da odigra povratnu za Ilića, ali štoperi Slobode ipak uspevaju da blokiraju njegov pokušaj.

Drugo poluvreme započelo je na isti način kao i prvo, brzim pogotkom Metalca, već u prvom minutu. Miran napad Metalca, lopta dolazi do Krstića, koji je na 20 metara od gola gostiju, šutira po zemlji u donji desni ugao gola Slobode, Golman je ima na ruci.

Fudbaleri Metalca nisu gostima dali da dođu do daha. Već u 51′ 5:0 za Metalac. Odličan napad po levoj strani i centaršut dočekao je Ješić na desnoj, primio loptu neometan na desnoj i topovskim udarcem pod prečku matirao nemoćnog Mitrovića.

U 53′ majstorija Ilića za 6:0. Fantastičnim udarcem sa 15 metara sa leve strane šesnaesterca pogađa dijagonalno rašlje.

U 60′ sjajna akcija Metalca. Krstić šalje idealan pas sa Đurića koji se munjevito stuštio po levoj strani ka golu protivnika, ušao u šesnaesterac, ovog puta ne odigrava povratnu, već u maniru vrhunskih napadača plasira loptu u levi ugao Mitrovića za neverovatnih 7:0.

U 61′ umesto odličnog Krstića, šansu je dobio fantastični osamnestogodišnjak Luka Maksimović.

Prvu izglednu priliku, gosti su imali u 74′ nakon slobodnog udarca koji je izveo Petrović sa 20 metara od gola Metalca. Posle odličnog udarca, lopta udara u gornji deo prečke i odlazi u gol aut.

U 83′ nova prilika za Metalac. Odbrana Slobode pokušala je da uhvati Plazinića u ofsajd zamku, ali je on to vešto izbegao, povukao loptu od centra ka golu gostiju, bio je najbliži golmanu Mitroviću, došao do ivice šesnaesterca, ali mu je ponestalo snage u odlučnom trenutku, pa je njegov udarac završio pored leve stative gola Slobode.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Naredni meč fudbalere Metalca očekuje već u nedelju, kada gostuju ekipi Borca iz Čačka.