Metalac: Jelovac, Milekić, Vranjanin, Rovčanin, Anđić, Ilić (Vukmanović 67′), Tomić (Kecap 46′), Vukadin, Čumić (Grbović 79′), Pavlović, Šarac

Novi Pazar: Nićiforović, Čajević, Ibrahimović, Hazirović, Lakota, Ragipović, Islamović, Cikotić, Mavrić (Nailović 69′), Novalić (Hadžibulić 66′), Ajdinović (Stojanović 62′)

Strelci: Ilić 16′, Šarac 88′ za Metalac, Islamović 30′ za Novi Pazar

Žuti kartoni: Milekić 67′, Vukadin 73′, Vranjanin 77′ Metalac, Hadžibulić 58′ Novi Pazar

Teško izvojevana pobeda ekipe FK Metalac. Podmlađena ekipa Novog Pazara pokazala se kao tvrd orah, pre svega zbog grešaka igrača Metalca. Ponovo je Metalac ispoljio svoje boljke ove sezone, veliki broj stopostotnih prilika ne koristi, a iz prve poluprilike prima gol. Umesto da prvo poluvreme iskoriste da rutinskom igrom steknu prednost za miran nastavak utakmice, igrači Metalca, svojim greškama i dekoncetracijom održali su Novi Pazar u igri. Nakon promašenog jedanaesterca domaćih, u drugom poluvremenu dosta nervoze i tehničkih grešaka. Ipak u poslednjim minutima utakmice, Metalac je došao do sva tri boda. Krenimo redom.

Već u 3′ videli smo prvu stopostotnu šansu za Metalac. Posle odbitka ispred šesnaesterca gostiju, Tomić izbija sam ispred golmana po sredini, šutira, ali golman gostiju zaustavlja njegov pokušaj.

U 14′ dobar prodor Ilića, ostavio je iza sebe odbranu Novog Pazara, bio najbliži golmanu, biva fauliran sa leđa, ali ostaje na nogama i grabi ka golu. Ipak taj start ga je poljuljao, nije uspeo da povrati korak i njegov pokušaj je izblokiran.

Ofanzivna igra Metalca isplatila se u 16′ minutu. Dobar napad Metalca po desnoj strani, dubinska lopta Vukadina, Šarac prihvata loptu, asistira idealno Iliću, koji rutinski, neometan, iz prve pogađa donji levi ugao za vođstvo Metalca od 1:0.

Slobodan udarac u 18′ minutu, sa 18 metara iskosa sa leve strane, bio je nova dobra prilika za Metalac. Svi su očekivali direktan pokušaj Anđića na gol, umesto toga on proigrava Rovčanina,koji probija po levoj strani, ulazi u šesnaesterac, odigrava povratnu Iliću, Ilić šutira, ali odbrana Novog Pazara skida loptu sa gol linije.

U uvodnih 25′ minuta imali smo prilike da gledamo ofanzivan, skoncetrisan i dobar Metalac. Dosta proigravanja, centaršuteva u šesnaesterac protivnika. Nakon toga dolazi do blagog opuštanja koje gosti koriste iz prve prilike na utakmici.

U 30′ igrači Novog Pazara prodiru po desnoj strani, lopta se odbija do Islamovića, koji izdržava duel sa odbranom Metalaca, izlazi sam pred Jelovca koji pokušava da uđe u šut, ali ga Islamović prebacuje i lopta od stative završava u mreži Metalca, 1:1.

U 32′ odličan prodor Anđića po levoj strani, pronalazi usamljenog Ilića na ivici šesnaesterca po sredini, Ilić pokušava da uhvati volej, umesto da primi loptu i maši ceo fudbal.

U 37′ nakon dobre akcije Metalca pokušava Vukadin sa 20 metara, ali pravo u golmana gostiju.

Sledeću veliku priliku Metalac je propustio u 38′. Vukadin odigrava do Tomića na desnu stranu, odličan centaršut Tomića, Čumić sa sedam metara, po sredini od gola gostiju, neometano šutira glavom, ali ne zhvata dobro loptu i ona odlazi pored gola.

Solidnu priliku gosti su imali 42′ nakon slobodnog udarca sa 30m. Ragipović šutira poluvisoko i snažno, u šesnaestercu je loptu zakačio jedan igrač Pazara, lopta ide pravo pod prečku, ali je Jelovac vrhovima prstiju izbacuje u korner.

U zadnjem minutu prvog poluvremena, Ilić izdržava duel na levoj strani, odigrava povratnu do Čumića, on je prosleđuje Tomiću desno, blago iskosa, Tomić šutira tik pored desne stative golmana Nićiforovića.

Samo što je počelo drugo polivreme, u 46′ Ilić centrira sa desne strane za Šarca, koji je na 5 metara usamljen ispred golmana gostiju, ali lopta ide blago unazad i on glavom prebacuje gol.

Nekoliko minuta trajao je pritisak Metalca. U 57′ Vukadin prodire po sredini, prolazi par igrača Pazara, štoper gostiju ga sapliće i sudija Trifković pokazuje na belu tačku. Odgovornost preuzima Anđić, šutira u donji levi ugao, ali golman Nićiforović čita njegovu nameru i efektnom paradom odbija njegov udarac u korner. Posle kornera lopta se odbijala po šesnaestercu Pazaraca, koji uspevaju nekako da je izbiju sa gol linije.

U 69′ nova stopostotna šansa za Metalac. Kecap i Čumić sami izlaze ispred golmana gostiju, Kecap je za nijansu bliže golmanu i ima loptu u nogama. Može da bira šta da uradi, on se odlučuje da proigra Čumića, ali to čini loše i lopta odlazi u gol aut.

U 78′ stativa spašava Milanovčane. Slobodan udarac za Novi Pazar sa desne strane, proigravanje po sredini i topovski udarac sa 20m zaustavila je stativa Jelovčevog gola.

Kako se utakmica bližila kraju, igrači Metalca su bivali sve nervozniji i igru Metalca u tom periodu krasilo je dosta tehničkih grešaka.

U 82′ iz slobodnog udarca sa 25 metara, sa leve strane, pokušava Rovčanin, gađa desni donji ugao, ali golman Pazaraca brani njegov pokušaj.

U 84′ Anđić pronalazi usamljenog Grbića na desnoj strani šesnaesterca gostiju, ali Grbić loše prima loptu, zatim pokušava pokusava da je skloni pre golmana gostiju, ali lopta završava u gol autu.

Nakon slobodnog udarca u 85′ koji je izveo Anđić, na loptu naleće Vranjanin sa leve strane u šesnaestercu gostiju, pokušava volej udarcem sa 10 metara, ali njegov pokušaj Nićiforović lako zaustavlja.

Želja igrača Metalca isplatila se pred sam kraj utakmice. U 88′ nakon kornera sa leve strane, posle dosta pokušaja i odbitaka, lopta odskače ka Šarcu koji pogađa glavom za vođstvo 2:1 i slavlje Milanovčana.

Nakon pogotka do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

Naredni duel ekipu Metalca očekuje već u sredu 17. oktobra, kada je na programu utakmica šesnaestine finala kupa, protiv Napretka u Kruševcu.