Metalac: Kostić, Vranjanin, Ilić, Tomić, Vukadin, Krstić (Ivanović 87′), Vukmanović (Grbović 82′), Savić (Kecap 70′), Mlađović, Mijailović, Koraksić
Javor: Đogatović, Dolmagić, Milovanović (Josović 46′), Marković, Maričić (Marković 72′), Kolaković, Sević, Petković, Amanović, Cvetković (Kuveljić 79′), Cuckić

Strelci: Mlađović 18′, Savić 40′, Vranjanin 63′, Ilić 77′ (Metalac), Petković 13′ (Javor)
Kartoni: Mlađović 32′, Vranjanin 49′ (Metalac), Sević 36′, 62′ (crveni karton – drugi žuti)

Utakmica između Metalca i Javora opravdala je epitet derbija. Odlično fudbalsko popodne na stadionu kraj Despotovice. Imali smo priliku da vidimo najbolje i najzrelije izdanje Metalca ove sezone. Svi igrači zaslužuju čestitke za prikazanu igru i borbu, koju su priuštili publici na stadionu. Publika ih je na kraju ispratila ovacijama.

U prvih 12 minuta gledalu smo tvrdu, takmičarsku utakmicu. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, bez izrazitih šansi za gol. Metalac je imao blagu inicijativu, ali osim par kornera, nije bilo većeg posla za golmana Đogatovića.

U 13′ šok za Milanovčane. Odličan kontranapad Javora po desnoj strani, povratna lopta u šesanesterac za Petkovića koji izbija sam ispred golmana i rutinskim udarcem pogađa mrežu Kostića za vođstvo Javora 0:1.

Već u 18′ Metalac dolazi do izjednačenja. Posle centaršuta Mijailovića, Vukmanović pokušava glavom sa 8 metara udaljenosti od gola gostiju, a njegov udarac Đogatović odbija u korner. Posle izvedenog kornera sa leve strane, lopta stiže na desnu stranu šesnaesterca do Mlađovića, koji se odlično snalazi i poravnava rezultat na 1:1.

Nakon postignutog pogodka, igrači Metalca dobijaju injekciju samopouzdanja i do kraja prvog poluvremena, odličnom, ofanzivnom igrom, primoravaju igrače Javora da se grčevito brane.

U 27′ beležimo dobru akciju Metalca i udarac Krstića sa 18 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran i lopta odlazi u korner.

U 30′ Ilić se borio sa štoperom gostiju na leđima, na nekih 8m od gola iskosa po desnoj strani, izborio se za šut, možda je u boljoj poziciji bio Tomić, ali ilić reaguje centarforski, šutira, ali lopta završava pored desne stative gola Javora.

Terenska inicijativa Metalca krunisana je u 40′. Mlađović šalje dubinsku loptu u srce šesnaesterca, povratna Ilića, koji je sprečava da ode u gol aut, dolazi do Savića koji je usamljen na 5m od gola i sprovodi loptu u mrežu za preokret Metalca i rezultat 2:1.

U prvih 10 minuta drugog poluvremena fudbaleri Javora pokušavaju da naprave pritisak na igrače Metalca i da dođu do izjednačenja, ali se Metalac svesno povukao i čekao svoju priliku iz kontre. Lako su naši fudbaleri izlazili na kraj sa napadima Javora.

Prva prilika za Metalac je došla upravo posle kontre u 56′. Posle kornera gostiju Savić vuče loptu napred, proigrava Vukmanovića koji ispred sebe ima jednog igrača gostiju, oslobađa se, ali je njegov pokušaj bio nešto između šuta i centaršuta.

U 58′ Ilić seče napad gostiju, Vukmanović proigrava Mijailovića koji šutira, ali lopta završava pored leve stative gola Javora.

Odlično je Tomić vukao kontru u 62′. Trčao je desnom stranom uz aut liniju, u ravni ivice šesnaesterca gostiju, kada ga Sević zaustavlja rukama i dobija drugi žuti karton. Posle tog prekršaja, u 63′ slobodan udarac izvodi Krstić, najviši u skoku je Vranjanin, koji glavom pogađa mrežu gostiju za 3:1.

U 77′ još jedna odlićna akcija Metalca krunisana je pogotkom. Napad je započeo Vukmanović po levoj strani, pronalazi Kecapa koji utrčava u šesnaesterac, odigrava desno za usamljenog Ilića koji sa 3 metra smešta loptu u nebranjenu mrežu Javora za 4:1.

Do kraja utakmice, Metalac je smireno i rutinski kontrolisao igru i osim par lepih poteza, nije bilo većih uzbuđenja.

Sledeći meč fudbalere Metalca očekuje za sedam dana, kada nam u goste dolazi neugodna Inđija.