10.04.2019 | 16:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Iako rezultatski izuzetno važna, na stadionu Metalac u Gornjem Milanovcu, po idealnim uslovima, viđena je vrhunska fudbalska predstava u režiji igrača Metalca i Bežanije. Otvorena, viteška borba za gol više, završena je pobedom ekipe iz Gornjeg Milanovca. Angažovana i zrela igra Milanovčana dodala je nova tri boda na konto Metalca.

Metalac – Bežanija 2:0 (1:0)

PLS 32. kolo (2. kolo plej-ofa)
Stadion Metalac, 10. april
Sudija: Đorđe Maksimović

Strelci: Jeremić (ag) 27′, Ješić 90′ (Metalac)
Žuti kartoni: Ješić 61′, Pajević 72′ (Metalac), Stojanović 36′, Nedeljković 45′, Jeremić 56′, Katanić 67′, Bogdanovski 87′ (Bežanija)

Metalac: Jelovac, Vranjanin, Gočanin, Đurić, Plazinić (Vukmanović 82′), Ješić, Pajević, Krstić (Vukadin 74′), Savić (Grbović 63′), Mlađović, Mijailović
Bežanija: Rnić, Stojanović, Nedeljković, Jeličić (Bogdanovski 74′), Divac, Milošević (Katanić 46′), Desančić, Jeremić, Vučetić, Ibrahim, Stojanović

Oba tima krenula su otvoreno od starta utakmice.

Dobru priliku imao je Metalac već u 4′ utakmice. Odlična dubinska lopta Gočanina u šesnaesterac gostiju za Savića, Savić iz prve “bocom” pokušava da lobuje golmana Rnića, ali lopta završava pored leve stative gola Bežanije.

Kako je utakmica odmicala sve više su igrači Metalac pritiskali goste sa Novog Beograda. Igra se uglavnom odvijala oko šesnaesterca gostiju.

U 19′ odličan centaršut Krstića iz kornera sa desne strane, lopta se odbija do Vranjanina, koji okleva, pokušava da dribla, umesto da zakuca loptu u mrežu sa 5 metara i gosti uspevaju da otklone opasnost.

Dva minuta kasnije preti Đurić udarcem sa ivice šesnaesterca, ali nažalost pogađa golmana Rnića.

U 22′ fantastičan prodor Đurića po levoj strani, ulazi u šesnaesterac, u padu dodaje loptu “na tacni” Saviću, koji je neometan na 8 metara od gola protivnika, ali on nažalost maši celu loptu.

Strahovit pritisak Metalca isplatio se u 27′. Korner sa leve strane izvodi Krstić, oštro centrira, lopta je na putu ka golu zakačila Jeremića i završila u mreži Bežanije, za vođstvo domaćih od 1:0.

Prvi put su gosti zapretili u 30′. Lopta dolazi do Divca na desnu stranu, on ulazi u šesnaesterac, precizno šutira po zemlji na drugu stativu, ali Jelovac odlično reaguje i vrhovima prstiju odbija loptu u korner.

Odličan napad Metalca u 36′. Ješić prodire po desnoj strani, proigrava Plazinića, Plazinić centrira na drugu stativu i pronalazi Đurića, koji iz prve petom pronalazi Savića na 3 metra od gola Bežanije, ali njegov pokušaj blokira odbrana gostiju.

Da su igrači Metalca bili tačniji u poslednjoj trećini terena, još neka lopta bi završila u golu Bežanije pre kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu kao i prvo. U 48′ odličan prodor Gočanina kroz sredinu, proigrava Ješića na ivici šesnaesrerca, koji loše prima loptu, daje sebi dug for i golman Rnić uspeva prvi da stigne do nje.

Povukli su se blago fudbaleri Metalca, svesno prepustili posed igračima Bežanije, a svoju priliku tražili iz kontri.

Odličan napad Bežanije u 62′. Desančić je proigrao Divca koji odlično šutira, ali je još bolje postavljen Jelovac i brani njegov pokušaj.

U istom minutu Ješić propušta izglednu priliku. Odličan prodor i još bolji driblinzi Đurića na levoj strani, centaršut na desnu, loptu volej udarcem zahvata Ješić, ali ona prelazi za malo preko prečke.

Slobodan udarac za goste izveo je Stojanović u 69′, ali je njegov udarac završio pored desne stative Metalčevog gola.

Kontru Metalca u 78′ povukao je Mlađović, odigrao do Plazinića i nastavio pravo, Plazinić to vidi i odlično ga upošljava, Mlađović šutira precizno, ali nedovoljno snažno i Rnić lako interveniše.

Samo minut kasnije dobru priliku imali su gosti. Centaršut Divca sa desne strane, Ibrahim je najviši u skoku, ali ne zahvata loptu dobro glavom i ona završava preko prečke.

Pojačali su pritisak u poslednjim minutima utakmice gostujući fudbaleri i stvorili odličnu priliku u 90′. Posle akcije Bežanije Ibrahim dobija loptu u šesnaestercu, po desnoj strani, oštro šutira, ali lopta završava za malo iznad prečke.

U zaostavnom vremenu, igrači Metalca otklanjaju sve dileme oko pobednika. Grbović proigrava Ješića na desnoj strani koji lažnjakom vara štopera gostiju i levom nogom šalje loptu u mrežu pored nemoćnog Rnića za konačnih 2:0.

U narednom kolu Metalac dočekuje Sinđelić, u nedelju 14. aprila od 18 časova.