Metalac: Kostić, Milekić, Vranjanin, Rovčanin, Anđić, Grbović (Savić 80’), Kecap (Čumić 76’), Ilić, Mijailović, Šarac, Koraksić (Tomić 60’)
Javor: Đogatović, Dolmagić, Josović, Milovanović, Marković, Kornelijus, Kolaković, Petković, Amani (Sević 58’), Cvetković, Cuckić

Strelci: 22’ Petković (za Javor), 39’ Rovčanin (za Metalac)
Žuti kartoni: Cuckić 23′, Milovanović 68’, Đogatović 68’ (Javor), Čumić 80’, Anđić 85’ (Metalac)

Nova sezona Prve lige Srbije otvorena je derbijem prvog kola. Na stadionu u Ivanjici, Javor – Metalac 1:1.

Čvrsta, takmičarska utakmica, opravdala je epitet derbija. Metalac je ušao hrabro u utakmicu. Visoko postavljena odbrana i presing na sredini terena, doprineli su da Metalac bude dominantiji rival u prvom poluvremenu. Da je Javor iskusnija ekipa, dokazao je već posle prve ozbiljnije akcije na polovini Metalca. Nakon centaršuta sa leve strane, u šesnaestercu Metalca najpribraniji je bio Petković, koji je rutinskim udarcem u levi donji ugao savladao Kostića za vođstvo Javora od 1:0. Nakon primljenog gola igrači Metalca zaigrali su još hrabrije. Takav pristup igri isplatio se u 39. minutu kada je udarcem sa distance Rovčanin poravnao rezultat na 1:1. Metalac je kontrolisao igru tokom celog prvog poluvremena i prava je šteta što na pauzu nije otišao sa barem golom prednosti.

Drugo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi, u kojoj su prilike za pogodak imale obe ekipe. Ekipa Javora krenula je otvorenije, što je stvorilo prostor za kontranapade Metalca. Upravo iz kontri Metalac je imao par izglednih prilika, ali je nedostajao završni pas. Sa druge strane i Javor je imao svoje prilike, ali je odbrana Metalca pravovremeno intervenisala.

Na kraju možemo biti zadovoljni osvojenim bodom na gostovanju jednom od najozbiljnijih konkurenata za najviši plasman.

Naredno kolo ekipa Metalca igra u subotu 18. avgusta, kada gostuje ekipi Inđije.