Bežanija: Krunić, Mijailović, Stojanović, Filipović, Radočaj (Jovanović 90′), Radovanović, Desančić, Jeremić, Simić (Tanko 90′), Bašanović, Bogdanovski (Despotović 89′)
Metalac: Jelovac, Milekić, Vranjanin, Anđić (Ivanović 71′), Ilić (Kecap 63′), Tomić (Vukmanović 53′), Vukadin, Čumić, Pavlović, Šarac, Koraksić
Strelci: Bašanović 53′ (Bežanija), Vukmanović 90′ (Metalac)
Kartoni: Bašanović 67′ (Bežanija), Vranjanin 15′, Koraksić 85′, Ivanović 89′, Vukmanović 90′, Vukadin 90′ (Metalac)

Prava takmičarska utakmica, u koju su oba rivala ušla sa najvećim ambicijama – da upišu tri boda. Na kraju, Metalac se vraća sa teškog gostovanja Bežaniji sa novim upisanim bodom na svom saldu.

U prvom poluvremenu imali smo priliku da gledamo dobro izdanje naše ekipe. Imala je u prvom poluvremenu i Bežanija svoje prilike i periode dobre igre, ali je Metalac bio bliži postizanju pogotka. Milanovčani su imali nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola u prvom poluvremenu. Ilić je sredinom prvom poluvremena šutirao sa ivice šesnaesterca i dobro namučio golmana domaćih. Nedugo zatim Šarac na bočnu loptu Čumića iz idealne pozicije maši ceo gol. U 45. minutu iz polukontre Metalca otvoren šut sa šesnaesterca Anđić ne uspeva da pretvori u pogodak.

Jako lep gol Bašanovića iz slobodnog udarca u 53. minutu promenio je dalji tok meča. Počelo je da se igra u prekidima, lopta je puno bila van terena, domaći su često pravili opstrukciju igre, a fudbaleri Metalca se nisu snašli u takvim uslovima. Ipak u sudijskoj nadoknadi vremena, na odbijenu loptu u šesaestercu domaćih natrčava Vukmanović i pogađa za konačnih 1:1.

Metalac donosi kući važan bod sa teškog gostovanja. Sledeća utakmica igra se u sredu 24. oktobra, kada u okviru odložene utakmice 10. kola PLS Metalac gostuje Radničkom iz Kragujevca.