Zvezda prelomila u poslednjem minutu

FK Metalac

Fudbaleri Metalca odigrali su petu kontrolnu utakmicu pred početak izazova u Super ligi. Protivnik Milanovčanima bio je aktuelni šampion i dvostruki uzastopni učesnik Lige šampiona, ekipa Crvene zvezde. Imali smo prilike da gledamo borbenu, gotovo takmičarsku utakmicu u kojoj je mlada ekipa Metalca bila ravnopravni takmac crveno-belima. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je Zvezda preko Spiridonovića, najbolju na utakmici Metalac preko Maksimovića u drugom poluvremenu, a meč je rešio Krstović pogotkom u 89′. Oba trenera su sredinom drugog poluvremena zamenila gotovo kompletne startne postave.

Metalac – Crvena zvezda 0:1 (0:0)
Stadion “Metalac”, Gornji Milanovac, 20. jul 2020.
Pripremna utakmica
Sudija: Miroslav Miletić

Strelac: Krstović 89′
Žuti kartoni: Vranjanin 60′ (Metalac) Milunović 59′ (Crvena zvezda)

Metalac: Puletić (Savić 68′), Vranjanin (Anđelković 61′), Katanić (Maksimović 46′), Gočanin (Vlaović 68′ – Milinković 84′), Vasiljević, Popović (Đurić 61′), Prestige, Vlalukin (Milićević 68′), Jokić (Čumić 68′), Antonijević (Pecelj 61′), Desančić (Zoćević 61′)
Crvena zvezda: Borjan (Katić 65′), Gajić (Gobeljić 65′), Pankov (Babić 65′), Milunović (Degenek 65′), Hajdin (Eraković 30′), Petrović (Vulić 65′), Sanogo (Jovičić 65′), Ivanić (Nikolić 65′), Spiridonović (Radulović 65′), Katai (Krstović 65′), Tomane (Vukanović 46′)

Na početku utakmice održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulom Vladimiru Bulatoviću.

Visoki presing igrača Zvezde od samog početka meča.

Prvu priliku na meču imali su igrači Zvezde u 13′. Nakon dobrog proigravanja od strane Kataija, Spiridonović izlazi sam ispred golmana Puletića, ali Puletić odlično istrčava, skraćuje ugao i sigurno interveniše.

U 23′ posle duela u šesnaestercu Metalca lopta pada Gajiću na nogu, on šutira ali ponovo Puletić sigurno reaguje.

Nakon početnog pritiska, igrači Metalca se oslobađaju i sve češće prete.

Nakon loše intervencije Hajdina lopta dolazi na ivicu šesnaesterca do Katanića, on se okreće i odmah šutira, ali Borjan sigurno interveniše.

Odlična prilika za Metalac u 29′. Prestige probija po desnoj strani, šalje loptu u šesnaesterac za Desančića koji šutira u gornji desni ugao, ali Borjan sigurno interveniše, a nakon toga bekovi Zvezde loptu izbacuju u korner.

Ponovo je Gajić utrčao iz drugog plana u šesnaesterac Metalca u 38′, centaršut sa leve strane pokušava da uhvati iz volej udarca, ali njegov pokušaj završava pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U 55′ nakon auta sa leve strane Ivanić istrčava sam ispred Puletića sa leve strane, ali golman Metalca ponovo odlično interveniše i brani svoju mrežu.

U 61′ trener Metalca Žarko Lazetić koristi priliku da proba što veći broj igrača i vrši četvorostruku izmenu u timu Metalca.

U 65′ Stanković vrši devetostruku izmenu, tako da je kompletna prva postava Crvene Zvezde promenjena.

Trener Metalca Lazetić ponovo pravi četvorostruku izmenu u 69′.

Veliku priliku propustio je Metalac u 72′. Nakon greške golmana Katića, posle dobrog pritiska igrača Metalca, lopta dolazi do Maksimovića koji pokušava lob udarcem sa ivice šesnaesterca u gotovo prazan gol, ali lopta pogađa gornji deo mreže.

Pokušava Krstović dobrim udarcem pod prečku sa ivice šesnaesterca u 89′, ali Savić odlično interveniše i šalje loptu u korner. Nakon kornera sa desne strane, lopta po zemlji dolazi do Gobeljića koji centrira u šesnaesterac Metalca, najviši u skoku je Krstović koji glavom pogađa levi ugao gola Metalca za vođstvo Zvezde od 0:1.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja.

Narednu utakmicu Metalac igra 25. jula protiv ekipe Novog Pazara.