Prvi poraz Metalca na pripremnim utakmicama

FK Metalac

Fudbaleri „Metalca“ su trećeg dana boravka u Budvi odigrali i prvu kontrolnu utakmicu. Rival im je bila „Budućnost“ iz Podgorice, prvak Crne Gore i učesnik kvalifikacija za Ligu šampiona Evrope. Iako su Podgoričani u završnici priprema za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Crne Gore, a Milanovčani na sredini pripremnog perioda za prolećnu sezonu u Prvoj ligi Srbije, vodila se ravnopravna borba u kojoj su se fudbaleri „Budućnosti“ bolje snašli i postigli dva gola, dok su fudbaleri „Metalca“, dva puta pogodili stativu i nisu iskoristili još četiri povoljne prilike za pogodak.

Budućnost – Metalac 2:0 (1:0)
Stadion FK Grbalj, 05. februar

Metalac: Puletić (Šćekić), Mijailović, Vlalukin (Vančagović), Vićentijević (Grbović), Vranjanin, Gočanin, Jokić (Maksimović), Anđelović (Zoćević), Popović (Prestige), Đurić (Marjanović) i Katanić (Čumić).

Strelac: Vujačić 37’ (ku), 65’

Početak utakmice pripao je fudbalerima „Budućnosti“, ali je „Metalac“, tačnije Popović, imao priliku da donese prednost svojoj ekipi, ali je golman spasio Podgoričane. Usledio je period igre u kome se igralo ravnopravno, čvrsto i odgovorno, gde su fudbaleri „Metalca“ bili opasniji po gol protivnika, ali i nedovoljno koncentrisani i neprecizni. U 37. minutu neopreznost u odbrani gornjomilanovačkog prvoligaša donela je prednost „Budućnosti“. Posle prodora po levoj strani, blizu korner linije, kapiten Milanovčana Bojan Mijailović je neoprezno startovao i prilikom klizećeg starta dodirnuo loptu rukom pa je sudija Marković sa Cetinja dosudio kazneni udarac, koji je napadač Vujačić pretvorio u pogodak. Pet minuta posle toga u naletu je oboren Đurić, ali je sudija dosudio prekršaj na samoj ivici šesnaesterca, mada se stekao utisak da je do kontakta došlo unutar kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu „Metalac“ još konkretniji, ali bez prave realizacije. Nije bilo pogodaka i kada se činilo da je on neminovan. Dok Milanovčani ne koriste dobru igru, fudbaleri „Budućnosti“ uz dosta sreće dolaze do drugog gola, a strelac je ponovo bio crnogorski reprezentativac Vujačić. Vezista Podgoričana Ivanović je lako prošao pored dva igrača odbrane „Metalca“, Gočanin blokom uspeva da prekine napad, ali odbijena lopta pogađa u telo Ivanovića i odlazi na drugu stativu ka usamljenom Vujačiću, koji po drugi pogađa mrežu „Metalca“ i uspeva da iz neposredne blizine savlada Šćekića, igrao se 65. minut. Milanovčani do kraja susreta imaju tri vrlo dobre prilike da savladaju golmana „Budućnosti“. Najpre je u 75. minutu u odličnoj prilici bio Prestige, ali je sa nekih 5-6 metara iskosa pogodio „malu mrežicu“, potom je Čumić šutirao u prazan gol ali je pogodio stativu, a stativa je sprečila je i Marjanovića u 81. minutu da smanji prednost Podgoričana.

Naredni rival fudbalerima „Metalca“ trebalo je da bude „Rudar“ iz Pljevalja, koji ipak nije doputovao na Primorje, pa će se Milanovčani su subotu, na stadionu „Lugovi“ u Budvi sastati sa „Otrantom“ iz Ulcinja.