Metalac Kolorado učvrstio prvu poziciju

FK Metalac Kolorado

Pobedom u derbiju 7. kola II Futsal lige Srbije nad ekipom Bečeja, Metalac Kolorado se odvojio na čelu tabele od ekipa sa kojima od početka prvenstva deli prvu poziciju. Fenomenalna igra “Cirkuzanata” u prvom poluvremenu, u kom je napravljena značajna rezultatska prednost od 7:1, donela im je važna tri boda za nastavak takmičenja.

FK Metalac Kolorado – KMF Bečej 7:5 (7:1)
7. kolo II futsal lige Srbije
Sportska hala “Breza”, 26. oktobar
Sudije: Aleksandar Minić, Ivan Stanković, Dušan Arsović

Strelci: Petrović J. 5′ i 6′, Rosić 12′, 13′ i 15′, Jeremić 16′, Lazović 17′ (FK Metalac Kolorado), Korać 1′ i 40′, Dražić 21′, Golub 24′ i 30′ (KMF Bečej)
Žuti kartoni: Petrović J. 12′, Arsenijević 13′, Rosić 35′, (FK Metalac Kolorado), Vadaski 6′ (KMF Bečej)

FK Metalac Kolorado: Jovanović, Rosić, Petrović J, Urošević, Milanković, Cvetković, Arsenijević, Jeremić, Đorđević, Lazović, Ratković, Čepić, Petrović P.
KMF Bečej: Vadaski, Korać, Dražić, Lovre, Mandačić, Kobeljski, Golub, Novakov, Vuković

Već iz prvog napada gosti iz Bečeja dolaze u vođstvo od 0:1. Strelac je bio Korać.

Brzo su konsolidovali svoje redove igrali Metalac Kolorada. Jovica Petrović pogocima u 5′ i 6′ donosi preokret i vođstvo Metalac Kolorada od 2:1.

U 10′ prilikom napada Bečeja u hali je nestalo struje, što je uzrokovalo prekid od 15 minuta. Pauza je više prijala igračima Metalac Kolorada koji su u narednih 7 minuta postigli 5 golova i tako rešili utakmicu.

Nakon drugog gola Metalac Kolorada gosti kreću sa otvorenijom igrom i sve češće prelaze na polovinu Metalac Kolroada, što ostavlja više prostora Milanovčanima u napadu.

Odličnu akciju Metalac Kolorada u 12′ započeo je Lazović, prodire po desnoj stranoj, odigrava na drugu stativu za Rosića koji smešta loptu u nebranjenu mrežu za 3:1.

Nakon kornera za goste u 13′ lopta dolazi do golmana domaćih Jovanovića, koji baca idealnu loptu za kontru Metalac Kolorada. U završnici kontre ista scena iz 12′, samo sa druge strane, ovog puta Rosić stoji desno i ponovo postavlja nogu za 4:1.

Maestralnu akciju Metalac Kolrada u 15′, u kojoj je lopta išla od noge do noge cele ekipe, završavaju Urošević asistencijom i Rosić trećim pogotkom na meču za vođstvo Metalac Kolorada od 5:1.

Nakon greške gostujućih igrača u 16′ lopta dolazi do Jeremića koji ulazi u šesterac, sam je ispred golmana Vadaskog, koga rutinski vara za 6:1.

Sve je išlo kako treba za domaće. Napad je funkcionisao perfektno, odbrana odlično postavljena. Sve što je prolazilo pored odbrane, zaustavljao je golman Jovanović.

U 17′ Lazović vuče kontru po desnoj strani i fantastičnim lažnjakom šalje loptu pored iznenađenog Vadaskog za konačan rezultat prvog poluvremena Metalac Kolorado 7, Bečej 1.

Kako je počela utakmica, tako je i nastavljena. Već iz prvog napada u drugom poluvremenu gosti pogotkom Dražića smanjuju rezultat na 7:2.

Napadao je Bečej po desnoj strani u 24′, lopta dolazi do Goluba u šesterac Metalac Kolorada, a on iz okreta pogađa gornji desni ugao Jovanovićevog gola za 7:3.

Odmah nakon primljenog pogotka reaguje šef stručnog štaba Metalac Kolorada Vuksanović i traži tajm-aut.

U 30′ još jedna majstorija Goluba, koji pored svog čuvara, sa 6 metara smešta loptu pod samu prečku i smanjuje rezultat na 7:4.

U 40′ nakon igranja rukom i šestog prekršaja domaćih sudija Minić svira kazneni udarac za ekipu Bečeja. Precizan sa 6 metara je Korać i postavlja konačnih FK Metalac Kolorado – KMF Bečej 7:5.

Nakon petog pogotka gostiju videli smo još i stativu Lazovića. Nakon toga nije bilo većih uzbuđenja.

U sledećem kolu FK Metalac Kolorado dočekuje drugoplasiranu ekipu KMF Zufo.