Prelepo futsal popodne

Metalac Kolorado

Završen je regularni deo sezone Treće futsal lige, grupa “Zapad”. Odavno je bilo poznato, a sada je i zvanično – Metalac Kolorado je šampion! Pre početka utakmice poslednjeg kola protiv ekipe Kragujevac Wild Boars, kapiten Vladimir Vukašinović podigao je pehar na oduševljenje saigrača i publike. Bravo majstori! Nakon toga uživali smo u vrhunskoj futsal predstavi i pobedi Metalac Kolorada protiv odlične ekipe Kragujevac Wild Boars.

Metalac Kolorado – Kragujevac Wild Boars 5:3 (2:1)

18. kolo III futsal lige “Zapad”
Sportska hala “Breza”, 07. april
Sudije: Bojan Savić, Dušan Arsović

Strelci: Urošević 9′, Jeremić 17′, Nikolić 32′, Milanković 35′, Vukašinović 37′ (Metalac Kolorado), Aničić 10′, Milutinović 27′, Antunović 40′ (Kragujevac Wild Boars)
Opomene: Bajić 31′ (Metalac Kolorado)

Metalac Kolorado: Topalović, Vukašinović, Jeremić, Rosić, Petrović J, Urošević, Arsenijević, Bulatović, Đorđević, Milanković, Nikolić, Bajić, Petrović P.
Kragujevac Wild Boars: Vorkapić, Miletić, Antunović, Kočić, Ljujić, Milutinović, Aničić, Vitošević

Derbi prvoplasiranog Metalac Kolorada i drugoplasiranih Kragujevčana opravdao je sva očekivanja. Imali smo prilike da uživamo u vrhunskom futsalu. Uživali su i igrači Metalac Kolorada, koji su rešili da vernu publiku nagrade pobedom za kraj. Rotirale su cele postave “cirkuzanata”, uigravala se igra sa 5 igrača u polju, isprobavale se akcije za baraž, koji nas očekuje početkom maja.

U 9′ Urošević pokazuje kakvu bombu ima u nogama. Nakon nekoliko odbijanja lopta se smirila, zaustavil se po sredini, na 9 metara od gola gostiju. U punom trku na nju natrčava Urošević i pogađa donji desni ugao topovskim udarcem za vođstvo “cirkuzanata” od 1:0.

Radost domaćih je kratko trajala, jer su Kragujevčani samo minut kasnije napravili “višak” iz odličnog kontranapada, i poravnali rezultat na 1:1.

Igrači Metalac Kolorada bili su raspoloženi za igru. Pretili su sa svih pozicija. Golman Vorkapić imao je pune ruke posla.

U 17′ minutu Jeremić koristi grešku gostiju. Lopta dolazi na metar od gola Kragujevčana, Miletić pokušava da je izbaci u polje, ali ga Jeremič blokira i od njegovog bloka lopta prelazi gol liniju, jedva, ali dovoljno za novo vođstvo Milanovčana od 2:1.

Drugo poluvreme započeto je inicijativom domaćih. U jeku napada Metalac Kolorada, gosti ponovo “vuku” odličnu kontru za novo izjednačenje, 2:2.

Od tog momenta, Kragujevčani se još više povlače i svoju priliku vrebaju iz kontri. Njihove planove pomrsio je Nikolić u 32′. Urošević izvodi aut, blizu kornera na desnoj strani, šalje loptu na drugu stativu iza leđa kompletne odbrane gostiju, Nikolić je sam protiv golmana i rutinski sprovodi loptu u mrežu za 3:2.

Veliku priliku imali su igrači ekipe Kragujevac Wild Boars u 34′, kada je Milutinović iz nekoliko pokušaja i odbitaka lopte, promašio potpuno prazan gol Milanovčana sa tri metra. Gosti u tim momentima pokušavaju da se vrate u igru, imaju par solidnih prilika, šutiraju sa svih pozicija, ali golman Topalović brani maestralno i ne dozvoljava gostima da ponovo izjednače.

U 35′ Vukašinović poput metka “vuče” kontru po levoj strani i pronalazi usamljenog Milankovića na drugoj stativi, kome je jedino preostalo da postavi nogu i savlada nemoćnog Vorkapića za 4:2.

Nakon ovog pogotka gosti pokušavaju da se rezultatski vrate u meč sa 5 igrača u polju. To odmah kažnjavaju igrači Metalac Kolorada. Igrao se 37′ kada su presekli loptu ona je došla do Vukašinovića, on se namešta i sa svoje polovine pogađa nebranjeni gol Kragujevčana za 5:2.

Poslednja 3 minuta i Metalac Kolorado igra sa 5 igrača u polju, a među stativama ostaje Jovica Petrović kada gosti imaju napad. To koristi Antunović u poslednjem minutu meča i postavlja konačnih Metalac Kolorado – Kragujevac Wild Boars 5:3.

Igrače Metalac Kolorada sada očekuju pripreme za najvažnije mečeve ove sezone, baraž za II ligu. Baraž se igra protiv ekipe iz II lige koja će biti izvučena žrebom. Igraće se na dve pobede, gol razlika nije odlučujuća, a prva utakmica nas očekuje 4. maja u Sportskoj hali “Breza”. O ovome opširnije u narednim vestima.