Prijateljske utakmice omladinaca, kadeta i pionira

Metalac

Omladinci i pioniri fudbalskog kluba Metalac odigrali su prethodnog vikenda prijateljske utakmice. Omladinci su igrali protiv ekipe Polet iz Trbušana, dok su pioniri igrali protiv vršnjaka iz FK Takovo.

OMLADINCI

Metalac – Polet (Trbušani) 1:1 (0:1)
Pomoćni stadion FK Metalac, 16. februar

Strelac za FK Metalac: Ilija S Milićević
Metalac: Petrović Ilija (Vukčević), Lazarević (Matović), Savić (Markiš), Milićević G Ilija, Jovičić, Milićević S Ilija, Bojović (Mutavdzić), Koković, Kostić (Tomović), Petrović Luka, Luković (Jovanović).

Sledeću utakmicu, naši omladinci igraju u sredu 20 februara u 11h protiv Karadjordja iz Topole.

KADETI

Metalac – Takovo 2:2 (2:2)
Pomoćni teren FK Metalac

Strelci: Urošević 2 gola (Metalac) Milović 2 gola (Takovo).
Metalac: Spasojević, Jevtović, Mijatović, Radovanović, Milivojević, Savković, Milovanović, Ćirković, Pešović, Gojković, Urošević. Ušli: Gavrilović, Mirković, Miletić, Petrović, Ranisavljević.

Gradski derbi između kadeta Metalca i Takova karakterisala je više borbena, nego lepršava i dopadljiva igra. Završen je rezultatom 2:2 i svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Drugo poluvreme je bilo jako nepovezano i nervozno sa obe strane. Sledeću pripremnu utakmicu kadeti Metalca igraju u nedelju protiv ekipe Gaučosa od 14h.

PIONIRI

Metalac – Takovo 2:4 (1:1)
Pomoćni stadion FK Metalac, 17. februar

Strelci za FK Metalac: Drobnjak Mihailo i Daničić Luka
Sastav ekipe FK Metalac: Milanović Mihailo, Jelić Andrija, Hadžić Nikola, Mijatović Luka, Jakšić Nikola, Drobnjak Mihailo, Konić Aleksandar, Premović Luka, Radovanović Luka, Ranisavljević Dušan, Daničić Luka. Igrali su još: Petrović Veljko, Marković Luka, Bralović Aleksa.

Utakmica je protekla u fer i korektnoj igri sa dosta šansi na obe strane. Gosti su bili bolji protivnik i zasluženo pobedili. Zapaženu igru u ekipi Metalca pružili su Konić Aleksandar, Mijatović Luka i Drobnjak Mihailo.