Tri boda za lidersku poziciju

Metalac Kolorado

Zlatar 33 – Metalac Kolorado 2:5 (0:1)
Hala gimnazije, Nova Varoš, 12. decembar
Sudije: Marko Marković, Goran Podraščić

Zlatar 33: Golubović, Čkonjević N, Selmanović, Gordić, Čkonjević V, Rvović, Jovanović, Pantović, Purić, Marinović, Jojević, Milić
Metalac Kolorado: Koljajić, Urošević, Petrović J, Arsenijević, Vukašinović, Rosić, Jeremić, Đorđević, Bajić

Strelci: Purić 31′, Pantović 33′ (Zlatar 33) Urošević 9′, 35′ i 39′, Arsenijević 31′, Koljajić 37′ (Metalac Kolorado)
Opomene: Purić 9′, Gordić 36′ (Zlatar 33), Petrović 9′, Urošević 27′, Koljajić 33′ (Metalac Kolorado)

Teška utakmica, prava rovovska borba. U prvom delu utakmice Metalac Kolorado je bio bolji protivnik, sa više prilika za gol. Prvo poluvreme završeno je vođstvom naše ekipe. Jedini strelac bio je Urošević u 9′, kada je iskoristio grešku golmana domaće ekipe.

U drugom poluvremenu domaćin je preuzeo inicijativu i diktirao tempo utakmice. Njihov pritisak prekida Arsenijević evro golom u 31′. Prima direktan pas od golmana Koljajića i sa 10 metara zakucava loptu u mrežu za vođstvo Metalac Kolorada 0:2.

Činilo da naša ekipa privodi utakmicu u mirnu luku i da će rutinski privesti meč kraju, ali dve jeftine greške naše mlade ekipe, u 31′ i 33′, utakmicu ponovo uvode u egal 2:2.

Iz tog nokdauna, na noge nas vraća Urošević pogotkom u 35′, udarcem iz daljine, 2:3. Posle tog gola domaćin igra sa pet igrača u polju, ali je naša odbrana osujetila pokušaje domaćih, a golman Koljajić posle jedne odbrane hvata loptu i iz degažmana od gola do gola pogađa praznu mrežu u 37′ za 2:4. Minut pre kraja, svojim trećim pogotkom na utakmici, Urošević postavlja konačan rezultat, 2:5.

Ovom pobedom ekipa Metalac Kolorada se odvojila na čelu tabele, sa tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Župski rubin.

Naredna utakmica “cirkuzante” očekuje već u petak 14. decembra, sa početkom od 16:30 časova, kada Metalac Kolorado gostuje ekipi Kragujevac Wild Boars, u poslednjem meču jesenjeg dela prvenstva.