U 6. kolu I kadetske lige, kadeti Metalca zabeležili su prvu pobedu ove sezone. Meč omladinaca je odložen, dok su pinoiri poraženi od ekipe FAP-a iz Priboja.

Stadion: Pomoćni teren FK Metalac

Metalac: Žižović, Jevtović, Savković, Mijatović, Milivojević, Pešović, Milovanović D, Radovanović, Urošević, Milovanović V,  Mirković. Igrali su još: Gavrilović, Glišović, Petrović I, Petrović M, Miletić.

Javor: Lišanin, Milić, Pajović, Milićević, Babić, Martinović, Ćurčić, Nenadić, Miletić, Korać, Dimitrijević. Igrali su još: Vukašinović, Vasilijević, Glavinić, Lazović, Parezanović.

Strelci: Milovanović D. 4’, Milovanović V. 78’, Urošević 85’, Gavrilović  90’.

Kadeti Metalca su zabeležili prvu prvenstvenu pobedu u šestom kolu I kadetske lige. Savladana je čvrsta ekipa Javora iz Ivanjice rezultatom 4:0 (1:0). Nije sve delovalo tako lako kao što rezultat govori, jer su se gosti pokazali kao jako čvrsta ekipa koja svojim odnosom i prikazanim na terenu ne zaslužuje poslednje mesto na tabeli.

Metalac je dobro otvorio utakmicu. U 4. minutu je Milovanovic D posle prodora po desnoj strani i šuta u bliži ugao iznenadio golmana gostiju za rano vođstvo Metalca. Imao je Metalac još par izglednih prilika u prvom poluvremenu da uveća prednost, ali ih zbog nervoze u samoj završnici nije iskoristio.

Nastavio je Metalac i u drugom poluvremenu da kontroliše igru i stvara prilike, dok su se gosti dobro branili i u par navrata iz polukontri i kontri stvorili par prilika, koje je osujetio danas odlični Žižović.

Prelomni detalj na utakmici odigrao se u 78. minutu, kada je Milovanović V. posle lepe solo akcije izašao sam pred golmana gostiju i rutinski ga savladao za 2:0. Tog trenutka je spao veliki teret sa leđa kadeta Metalca, jer je prva prvenstvena pobeda bila na vidiku. U završnici su odigrali još lepršavije i preko Uroševića, koji koristi jedan odbitak posle kornera, uvećavaju vođstvo u 85. minutu. Tačku na ovu zanimljivu utakmicu u 90. minutu, posle solo prodora Glišovića, stavlja Gavrilović, za konačnih 4:0.

Narednog vikenda kadeti Metalca  gostuju ekipi Novog Pazara.

PIONIRI

FK Metalac-FK FAP Priboj 2:3 (1:2)

Metalac:  Milanović Mihailo, Radovanović Luka, Milićević Danilo, Drobnjak Mihailo, Mijatović Luka, Konić Aleksandar, Premović Luka, Ristić Lazar,  Luković Ognjen, Drinčić David, Daničić Luka.

Igrali još: Petrović Veljko, Bralović Aleksa, Hadžić Nikola, Jelić Andrija, Marković Lazar, Marković Luka, Ranisavljević Dušan.

Strelci za FK Metalac bili su Luković Ognjen i Drobnjak Mihailo.

Utakmica je protekla u lepoj igri sa velikim brojem šansi na obe strane, u kojima su gosti iz Priboja imali više mirnoće i zasluženo pobedili. Zapaženu igru u ekipi Metalca  su pružili Radovanović Luka, Ognjen Luković , Milićević Danilo i Drobnjak Mihailo.