Predivno veče na pomoćnom stadionu Metalca

U ponedeljak 20. avgusta svoje mečeve u okviru prvog kola igrali su omladinci i kadeti Metalca. Utakmice su igrane na pomoćnom stadionu FK Metalac. U prelepom ambijentu pod reflektorima, mnogobrojna publika je uživala u fudbalskim majstorijama u dve fudbalske predstave.

Metalac-Smederevo 8:1 (3:1)
1. kolo Prve omladinske lige
Pomoćni teren FK Metalac, Gornji Milanovac

Strelci: Petrović (2′ i 55′), Milanović (26′ – iz jedanaesterca i 65′), Maksimović (41′- iz jedanaesterca), Radojičić (60′ i 73′), Jovanović (83′) za Metalac;
Alentijev (18′) za Smederevo

Metalac: Petrović (Vukčević-70′), Milinković (Matović-83′), Markiš (Milosavljević-68′), Milićević, Jovičić, Maksimović, Bojović (Pavlović-53′), Koković, Petrović (Kostić-56′), Radojičić, Milanović (Jovanović 75′).
Smederevo: Stojanović, Vrnović, Milenković, Rančić, Milović, Mitić (Ranković 51′), Reljić (Terzić 80′), Marković, Alentijev, Matić, Lazić (Mišljenović 80′).

Omladinci Metalca otvorili su prvo kolo ubedljivom pobedom nad solidnom ekipom Smedereva.
Tokom celog susreta Metalac je diktirao ritam utakmice i stvarao konstantno šanse za gol.
Prvi gol Metalac je postigao, kada je Koković izveo prekid sa leve strane, odlično pronašao Petrovića na drugoj stativi, ovaj udarcem glavom matirao golmana Stojanovića.

Smederevo je postiglo jedini pogodak u 18′ kada je Matić dubinskom loptom pronasao na levoj strani Alentijeva, koji se odlično oslobodio svog čuvara i iskosa šutirao u prvi ugao Petrovićevog gola.

Na drugi gol Metalca čekalo se samo 8 minuta, kada je Petrović posle solo prodora srušen u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Milanović.

Treći pogodak Metalac je postigao, takođe sa bele tačke, posle igranja rukom igrača Smedereva Milovića, a strelac je bio Maksimović.
Drugo poluvreme Metalac je krenuo još silovitije sa napadima, da bi Milanović svojim drugim pogotkom na utakmici u 55′ uvećao prednost na 4:1.

U 59. minutu dosuđen je još jedan jedanaesterac za Metalac, ovoga puta šutirao je kapiten Radojičić, kome je udarac sa 11 metara odbranio golman gostiju, ovaj pritrčao na odbijenu loptu i iz drugog pokušaja bio siguran.

Samo 5 minuta kasnije, Petrović se, posle odličnog pasa Kokovića, našao sam pred golmanom Stojanovićem i rezantnim udarcem ga matirao.
Sedmi pogodak za Metalac postigao je Radojičić u 73′, kada je iskosa sa desne strane ciljao suprotan ugao i pogodio.

Tačku na susret stavio je rezervista Jovanović, kada je posle odličnog centaršuta Matovića sa desne strane, glavom pogodio za konačnih 8:1.
Posle susreta, trener Filipović je rekao da je zadovoljan igrom svojih momaka, ali i upozorio da nas postignut rezultat ne sme zavarati, već da moramo nastaviti u istom ritmu, jer nas već za vikend očekuje teško gostovanje protiv odlične ekipe Mačve.

Susret protiv Mačve se igra u nedelju u Šapcu sa početkom u 13h.

Metalac-Smederevo 3:4 (1:3)
1. kolo Prve kadetske lige

Metalac: Žižović, Mijatović, Jevtović, Savković, Nikolić, Milovanović D, Gavrilović, Milovanović V, Mirković, Pešović, Urosevic. Izmene: Glišović, Miletić, Petrović.

Smederevo: Ivković, Gavrilović, Karać, Dodić, Žikić, Marjanović, Blagojević, Biberdžić, Ćorović, Živanović, Paunović. Izmene: Jevtić, Marković, Milenković.

Na startu prvenstvene trke kadeti Metalca su neočekivano izgubili od odlične ekipe Smedereva rezultatom 3:4 (1:3). Bila je to jako zanimljiva utakmica sa dosta rezultatske neizvesnosti do samog kraja. Više sreće imali su gosti, koji na kraju zasluženo nose bodove kući.

Gosti su poveli u 9. minutu preko Ćorovića posle jedne dubinske lopte i loše intervencije odbrane Metalca. Izjednačio je Veljko Milovanović, samo minut kasnije, odličnim šutom sa poludistance. Odmah zatim izvanrednu priliku propušta Mirković da potpuno preokrene rezultat. Umesto toga u sledećem napadu gosti preko Živanovića dolaze ponovo u vođstvo. Do kraja poluvremena gosti postižu još jedan pogodak. Posle jednog kontranapada Blagojević lobuje na ovom meču indisponiranog Žižovića.

Drugo poluvreme naši kadeti počinju bolje i odmah na startu posle istrčane kontre Urošević smanjuje na 2:3. U jeku najveće dominacije Metalca sledi ”hladan tuš”. Slobodan udarac sa nekih 25 metara za goste izvodi Paunović i matira loše postavljenog Žižovića. Do kraja utakmice domaći su uspeli samo da ublaže poraz. Posle prekida najviši u skoku je Petrović, koji stavlja tačku na ovu zanimljivu utakmicu.

Sledeću utakmicu naši kadeti igraju za vikend kada gostuju ekipi ”Mačve” iz Šapca.