16.08.2020 | 20:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Prijatne avgustovske večeri izmišljene za fudbal imali smo prilike da uživamo u zanimljivoj fudbalskoj predstavi. Proleter bolje otvara meč, koristi svoju najveću priliku na utakmici i brzom akcijom u 14′ dolazi do vođstva iz prvog udarca na gol. Metalac napada, ima loptu u posedu, ulazi u prilike, ali plavi ne uspevaju da poravnaju rezultat do kraja prvog poluvremena. Gosti su se u drugom poluvremenu opredili da sačuvaju gol prednosti, Metalac je napadao. U 71′ Metalac uspeva da materijalizuje inicijativu pogotkom Maksimovića i poravna rezultat na 1:1. Ostaje žal za prilikom Đurića u 85′, kada je stativa spasila već savladanog golmana Petrića. Na kraju po bod Metalcu i Proleteru.

Metalac – Proleter 1:1 (0:1)
04. kolo SLS
Stadion Metalac, 16. avgust 2020.

Metalac: Puletić, Pecelj, Maksimović, Vranjanin, Popović (Arambašić 61′), Vasiljević, Katanić, Kokir (Đurić 61′), Zoćević (Rogač 46′), Jokić (Desančić 75′), Vlalukin

Proleter: Petrić, Mitrović, Jovanović, Pejić (Bacanović 88′), Mirosavljev (Galić 88′), Kovačević, Leandro, Ilić (Kojić 78′), Andrejević, Živojinović (Vesić 58′), Knežević

Strelci: Maksimović 71′ (Metalac) Živojinović 14′ (Proleter)
Žuti kartoni: Rogač 46′, Maksimović 83′ (Metalac), Mitrović 82′ (Proleter)

Otvorena i borbena utakmica na samom početku. Gosti neugodan protivnik, izuzetno brz u tranziciji.

Prvu priliku na utakmici imao je Metalac. Igrao se 12′ kada je lopta došla do Kokira na levu stranu, on se pomera ka sredini i upućuje dobar centaršut, loptu glavom “češe” Katanić, ali ona završava za malo pored leve stative gola Proletera.

Samo minut kasnije Proleter dolazi do vođstva. Igrao se 14′ kada je duga lopta završila do Živojinovića, on sa roglja šesnaesterca sa leve strane šutira po zemlji i pogađa malu mrežu na drugoj stativi za 0:1.

U 16′ nakon slobodnog udarca za Metalac, sa 20 metara sa leve strane, najviši u skoku bio je Vranjanin, pokušava glavom, ali sigurno interveniše Petrić.

Dobar napad Metalca u 28′. Vlalukin odlično upošljava Popovića koji ulazi u šesnaesterac po desnoj strani, ali je za nijansu više iskosa, šutira, ali njegov udarac završava preko prečke.

Minut kasnije nakon slobodnog udarca za Metalac sa desne strane koji je izveo Maksimović, najviši u skoku je Jokić, šutira glavom ali lopta prolazi za malo pored desne stative golmana Petrića.

U 33′ gosti prete. Akcija počinje od Živojinovića koji je započinje od šesnaesterca gostiju, za tili čas lopta je stigla u šesnaesterac Metalca do Mirosavljeva koji šutira sa ivice šesnaesterca, ali pored stative gola domaćih.

Odličan prodor Kokira u 40′ po levoj strani, efektnim driblingom se oslobađa čuvara, šalje centaršut po zemlji u srce šesnaesterca gostiju, lopta dolazi do Popovića koji je na 5 metara od gola gostiju, postavlja nogu, ali Petrić odlično interveniše.

U 43′ ponovo Kokir prodire u šesnaesterac iskosa sa leve strane, izdržava duel sa protivničkim igračem, šutira, ali njegov šut završava iznad gola gostiju.

Velika prilika za Metalac u 53′. Popović proigrava Maksimovića koji je najbliži golmanu u idealnoj poziciji za postizanje gola, ali štoper gostiju uspeva da startuje sa leđa, izblokira njegov udarac i odbije loptu u korner.

Upornost igrača Metalca isplatila se u 71′. Prodire Vlalukin po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac i odigrava povratnu za Maksimovića koji šutira iz prve i pogađa mrežu gostiju za 1:1.

Odlična kontra Metalca u 85′ koju vodi Arambašić po desnoj strani, proigrava Đurića koji izbija sam ispred golmana Petrića, plasira loptu pored njega, ali ona pogađa stativu.

Napadao je Metalac do kraja utakmice, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U narednom kolu Metalac gostuje ekipi TSC-a.