19.03.2021 | 18:00
Stadion "Metalac"
vs

O utakmici

Kakva utakmica na stadionu kraj Despotovice. Fantastična i kvalitetna igra, puna tempa i scenario koji samo fudbal može da napiše. Klackalica očekivanja i osećanja. Metalac može da žali za propuštenim prilikama i za ispuštena tri boda, ali može i da bude zadovoljan bodom, jer je 5 minuta pre kraja gubio sa 1:2.

Meč počinje totalnom ofanzivom Metalca koju kruniše Pecelj dirigovanim projektilom sa 30 metara udaljenosti, koji ide u same rašlje i od prečke trese mrežu gostiju za 1:0. Pogodak za špice! Iz prve ozbiljnije akcije na meču gosti uspevaju da poravnaju rezultat. Igrao se 11′, a strelac je bio Ivanić. I nakon toga imamo prilike da pratimo odličan meč, dinamičan na obe strane. Ofanzivan Metalac, napada, stvara prilike, od kojih je najbolju imao Krajišnik minut pre kraja poluvremena, kada je njegov snažan udarac sa 10 metara odličnom paradom u korner skrenuo Ostojić. Imali su i gosti nekoliko pokušaja u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo sa po jednim golom na obe strane.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Metalca. Metalac je napadao i stvarao šanse, Napredak se povukao i svoju priliku čekao iz kontri. Domaći su stvorili veliki broj veoma izglednih prilika, ali nisu uspeli da ih iskoriste. Kazna za to stiže u najgorem mogućem trenutku. Nakon slobodnog udarca sa 25 metara u 85′ i loše reakcije Puletića, Napredak dolazi do vođstva od 1:2. Ali već u sledećem napadu, odlični Cvetković vraća Metalac u meč i postavlja konačnih 2:2. Pritiskao je Metalac do kraja, stvorio još jednu odličnu priliku, ali je fenomenalni Ostojić sačuvao bod svojoj ekipi.

– Kada se sve sabere mislim da je nerešen rezultat realan. Mi smo imali svoje šanse, Metalac svoje. Na 1:2 smo morali da reagujemo mirnije. Nekad i kada ne zaslužite pobedu, pobedite kada u tim situacijama odigrate mirnije. Mi smo posle postignutog pogodka ušli u konflikt, kazna je odmah stigla i Metalac je dao fantastičan gol – izjavio je nakon meča šef stručnog štaba Napretka, Milan Đuričić

– Jako dobra utakmica. Tenzična, sa dosta ritma i energije na obe strane. U prvom poluvremenu izjednačen meč. U drugom smo bili bolji u igri na protivničkoj polovini, ekipa Napretka se opredelila za kontranapade i bila je jako opasna u ofanzivnoj tranziciji. Imali su stativu kod 1:1, ali smo mi imali puno šansi, možda najviše na jednom meču, na svom terenu do sada. Zadovoljan sam kako smo izgledali na terenu, kako smo pokušavali, kakav je bio protok lopte i kako smo u krajnjoj liniji završavali akcije. Posle čudno primljenog gola, jako dobra reakcije naše ekipe, izjednačujućim golom u sledećem minutu. Pokušavali smo do kraja, prikazali visok stepen energije. Uvek želimo da pobedimo naravno, ali sam jako zadovoljan prikazanim i čestitam svojim momcima na dobroj utakmici. – rekao je šef stručnog štaba FK Metalac, Žarko Lazetić.

Metalac – Napredak 2:2 (1:1)
28. kolo Linglong Superlige Srbije
Stadion Metalac, 19. mart 2021.
Sudija: Nenad Minaković

Strelci: Pecelj 7′, Cvetković 86′ (Metalac), Ivanić 11′, Spremo 85′ (Napredak)

Žuti kartoni: Milićević 67′ (Metalac), Ivanić 34′, Kostić 75′ (Napredak)

Metalac: Puletić, Pecelj, Maksimović (Grbović 81′), Krajišnik, Katanić (Arambašić 81′), Kokir (Cvetković 63′), Zoćević, Rogač, Milićević, Vlalukin (Fićović 29′), Prestiž

Napredak: Ostojić, Milovanović, Marinković, Kostić, Melunović, Milunović (Milošev 80′), Mršić, Tomić, Spremo, Marjanović, Ivanić (Kočić 46′)

Napada Metalac od samog početka utakmice. Već u 4′ centrira Prestiž sa desne strane, loptu glavom zahvata Katanić, ona dobija čudan luk, ali pada pod samu prečku, pa je golman Napretka prinuđen da je izbaci u korner.

Onda u 7′ pogodak Pecelja za špice. Pecelj prima loptu na sredini terena, obilazi jednog igrača Napretka, šutira sa nekih 30 metara, njegov dirigovani projektil ide u same rašlje i lopta od prečke završava u mreži. Kakav gol!

Pokušava i Vlalukin udarcem sa ivice šesnaesterca u 10′, ali njegov udarac završava iznad prečke.

U jeku ofanzive Metalca, iz prve ozbiljnije akcije na meču Napredak se vraća u igru. Igrao se 11′, dugo je trajala akcija gostiju, lopta se odbijala, dolazi do Sprema na levoj strani šesnaesterca Metalca, on po zemlji proigrava zaboravljenog Ivanića na desnoj strani, kome nije teško da savlada Puletića za 1:1.

Nakon napada Metalca i kontre Napretka u 15′, Milunović se oslobađa Rogača na ivici šesnaesterca, šutira neometan, ali njegov udarac završava pored leve stative gola Metalca.

Dobra akcija Metalca u 21′. Zoćević proigrava Kokira na ivici šesnaesterca gostiju, ovaj iz prve pronalazi Katanića u šesnaestercu, Katanić snažno šutira, ali njegov udarac završava iznad prečke gola Napretka.

Odlična duga lopta Krajišnika u 28′ prelazi kompletnu odbranu Napretka, Prestiž je prati, brži je od odbrane gostiju, sam je ispred golmana Ostojića, ali ne uspeva da je šutne i ona završava u naručju golmana Napretka.

U 29′ meč zbog povrede napušta Vlalukin, menja ga Fićović što utiče na formaciju Metalca.

Preti Napredak preko Marjanovića u 32′, njegov snažan udarac sa preko 20 metara pogađa spoljni deo mreže gola Metalca.

Stopostotna šansa za Metalac 44′. Prestiž pronalazi Maksimovića na desnom krilu, on odigrava povratnu ka Krajišniku na ivicu šesnaesterca, Krajišnik prolazi Tomića, topovski šutira sa nekih 10 metara u levu stranu gola gostiju, pod samu prečku, ali Ostojić fantastičnom paradom uspeva da odbrani njegov udarac i izbaci loptu u korner.

Na poluvreme se otišlo sa po jednim pogotkom na obe strane.

U 48′ povratna lopta igrača Napretka, nespretno reaguje Milovanović i pada, Katanić to koristi i prihvata loptu na 5 metara udaljenosti od gola Napretka, blago iskosa sa desne strane, šutira iz prve, ali lopta ide preko prečke.

Novu priliku za Metalac videli smo u 52′. Odigrava Kokir povratnu loptu sa leve na desnu stranu šesnaesterca gostiju, lopta dolazi do usamljenog Maksimovića koji sa 11 metara udaljenosti od gola šutira iz prve, ali mu lopta prelazi preko noge i završava iznad prečke golmana Ostojića.

Stopostotna prilika u 55′ za Metalac. Krajišnik probija po desnoj strani i fantastično centrira, idealno pronalazi Katanića koji je sam ispred golmana gostiju na 3 metra udaljenosti, šutira iz prve, ali golman Ostojić kranjim naporom brani njegov udarac.

Totalna ofanziva Metalca. Napredak totalno povučen, domaći napadaju.

Slobodan udarac imao je Metalac u 66′, iz idealne pozicije, po sredini na 17 metara od gola gostiju. Izvodi ga Krajišnik, lopta pogađa nekog u živom zidu, ali ostaje u posedu Metalca, dolazi do Cvetkovića koji topovski tuče sa ivice šesnaesterca, Ostojić krajnjim naporom brani, Katanić za malo ne uspeva da je prihvati, ali se ona odbija do penaltika gde je prihvata Prestiž i šutira, ali ona pogađa štopere Napretka koji uspevaju da otklone opasnost.

Pokušava i Zoćević udarcem sa 18 metara u 70′, ali njegov snažan udarac završava iznad prečke gola gostiju.

U jeku napada Metalca dobar kontranapad Kruševca, Spremo probija po levoj strani, odlično centrira u šesnaesterac Metalca, iz prve šutira Marjanović, lopta udara o zemlju i preskače Puletića, ali na sreću domaćih stativa sprečava vođstvo gostiju.

Hladan tuš za domaće u 85′. Slobodan udarac sa 25 metara udaljenosti po sredini izvodi Spremo, lopta leluja na putu ka golu zbunjuje loše postavljenog Puletića, hvata ga u raskoraku i završava u mreži Metalca za 1:2.

Samo minut kasnije Metalac se vraća u meč. Nakon brzog napada i nekoliko odbitaka, lopta dolazi do Cvetkovića u srcu šesnaesterca Napretka, on šutira iz poluokreta i pogađa donji desni ugao za 2:2.

Novu priliku za Metalac videli smo u prvom minutu nadoknade. Napadali su Cvetković i Prestiž na desnoj strani, Cvetković odigrava u sredinu ka Krajišniku koji topovski šutira sa ivice šesnaesterca, ali odlični Ostojić krajnjim naporom brani njegov udarac.

Pokušava i Arambašić u poslednjim trenucima meča, nakon kornera sa desne strane za Metalac, ali na kraju po bod za obe ekipe.

Sledi reprezentativna pauza, nakon koje Metalac gostuje ekipi Partizana.

Fotografije: Miroslav Jelisavčić – Piko