13.02.2021 | 13:30
Stadion FK Mačva
vs

O utakmici

Fudbaleri Metalca poraženi su u meču 21. kola Linglong superlige Srbije, na gostovanju u Šapcu od ekipe Mačve. Tri puta su Milanovčani savladali Mačvu ove sezone, u prvenstvu, pripremnoj utakmici i kupu, ali je četvrti susret pripao Šapčanima.

Gotovo čitavim tokom meča na terenu je postojao jedan tim – Metalac. Imao je Metalac više od igre, dominirao na terenu, stvarao izgledne prilike, ali nije uspeo da ih iskoristi. Sa druge strane Mačva do golova dolazi bez gotovo ijedne šanse na utakmici, nakon kornera.

Domaći koriste kratak gubitak daha gostiju, u jeku ofanzive Metalca i uz dosta sreće, nakon karambola posle kornera uspevaju da povedu u 71′ pogotkom Mijailovića. Ne predaju se Milanovčani, napadaju sa još više žara i uspevaju da preko Antonijevića izjednače rezultat u 80′. Međutim, samo dva minuta kasnije, nakon još jednog kornera, domaći spretnom reakcijom Ortiza dolaze do konačnih 2:1 i sva tri boda na ovom meču.

Mačva – Metalac 2:1 (0:0)
21. kolo Superlige Srbije
Stadion FK Mačva, Šabac, 13.02.2021.
Sudija: Marko Ivković

Strelci: Mijailović 71′, Ortiz 82′ (Mačva), Antonijević 80′ (Metalac)

Žuti kartoni: Dabić 81′. Ortiz 84′, Obrovac 90′ (Mačva), Krajišnik 85′ (Metalac)

Mačva: Gordić, Nikolić, Tripković (Trimanović 60′), Obrovac, Ortiz, Marković, Dabić, Mijailović, Ćirković, Kočar (Pešić 89′), Knežević (Mijailović O. 67′)

Metalac: Puletić, Cvetković, Krajišnik, Vasiljević, Katanić, Rogač, Antonijević, Jokić, Mlađović, Mijailović, Prestiž

Bolja igra Metalca od početka meča. Igralo se uglavnom na polovini Mačve. Dva puta je pokušao Katanić, imao je prostora za udarac, ali njegovi udarci završili su daleko od gola domaćih.

Najveću priliku u uvodnom periodu imao je Prestižu 19′. Prihvatio je loptu Krajišnik na desnom krilu, centrirao je u srce šesnaesterca gostiju, ona dolazi do Prestiža koji je odlično prima i između dva odbrambena igrača pravi sebi prostor, šutira neometan sa penala, ali pravo u golmana Mačve, koji uspeva da odbrani njegov udarac.

Novu veliku priliku imao je Metalac u 32′. Centrirao je Cvetković sa levog krila u šesnaesterac Mačve, lopta dolazi do Prestiža koji iz prve kratko odigrava ka Kataniću okrenutom leđima golu gostiju, na 12 metara po sredini gola. Katanić se okreće, snažno šutira, Gordić je već bio savladan ali njegov udarac završava tik iznad prečke gola Šapčana.

Samo tri minuta kasnije Prestiž odigrava dobru loptu u prostor za Katanića, on utrčava u šesnaesterac gostiju iskosa po desnoj strani, odlično šutira iz teške pozicije, gađa donji desni ugao, ali raspoloženi golman Gordić uspeva da odbrani njegov udarac.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Tamo gde je stao Metalac u prvom, nastavio je u drugom. U 48′ lopta dolazi do Cvetkovića, koji je u šesnaestercu gostiju na levoj strani, on odlično šutira pod samu prečku, ali Gordić ponovo spašava domaće.

Tri minuta kasnije nakon kornera sa leve strane za Metalac, najviši u skoku na prvoj stativi je Jokić, on je skreće oštro glavom ka golu domaćih, ona prolazi pored svih u šesnaestercu, i završava u gol autu tik pored druge stative gola Mačve.

Novu priliku za Metalac videli smo u 61′ minutu. Probio je Cvetković po levoj strani, centrirao u srce šesnaesterca, ali za malo kasni Katanić, koji bi lako smestio loptu u praznu mrežu da je bio samo za delić sekunde brži.

Kazna za propuštene prilike Metalca stiže u 71′. Nakon kornera sa desne strane sa domaće i pravog karambola u šesnaestercu Metalca lopta se odbija do Mijailovića on je gura ka stativi, ona se odbija i uz dosta muke završava u golu Metalca za 1:0.

U 80′ konačno Metalac kruniše sjajnu igru. Centrira Arambašić sa desne strane, lopta ulazi i šesnaesterac, a mladi Anotnijević je prosto doleteo do nje, fantastičnim skokom i preciznim udarcem glavom u gornji levi ugao gola Mačve, napokon savladao Gordića za 1:1.

Kratko je trajala radost Metalca. Nakon još jednog kornera za domaće, ovog puta sa leve strane, posle nekoliko odbitaka lopta dolazi do Ortiza na 5 metara od gola Metalca, on je okrenut leđima golu, ali se odlično snalazi i šutem iz pada uspeva da smesti loptu u mrežu Metalca za 2:1.

Do kraja meča Milanovčani nisu smogli snage da dođu do izjednačenja.

U narednom kolu Metalac dočekuje ekipu Spartaka ŽK.