17.10.2020 | 16:00
Stadion kraj Moravice
vs

O utakmici

U okviru 11. kola Superlige Srbije imali smo prilike da gledamo derbi zapada, Javor Matis – Metalac. Pljuštala je kiša, a “pljuštali” su i golovi. Četiri gola, tri iz jedanaesterca i jedan iz igre za konačnih 1:3 i nova tri boda Metalca, kome je ovo druga uzastopna pobeda na strani i četvrti uzastopni meč bez poraza.

Poveo je Metalac u 22′ pogotkom Maksimovića iz kaznenog udarca. Na 0:2 povisio je Jokić ponovo udarcem sa bele tačke. Neizvesnost u meč unose domaći 4 minuta pre kraja poluvremena, kada najbolji strelac Javora Luković, smanjuje na 1:2, iz trećeg jedanaesterca koji je dosudio Đorđić. U 70′ raspoloženi Maksimović postavlja konačnih 1:3, udarcem glavom nakon lepe akcije Milanovčana.

Javor Matis – Metalac 1:3 (1:2)