18.08.2019 | 17:00
Stadion Yumco, Vranje
vs

O utakmici

Četiri dana nakon poraza od Kabela na domaćem terenu, ekipu Metalca očekivao je težak ispit – gostovanje Dinamu iz Vranja, koji je u prva tri kola zabeležio tri pobede. Ispit je položen više nego uspešno. Metalac se iz Vranja vratio sa nova tri boda! Metalac je taktički mudro sačekao greške protivnika i pokazao kvalitet i zrelost. Pobeda koja je pored rezultatskog značaja, važna i za samopouzdanje ekipe nakon dva vezana poraza.

Dinamo – Metalac 2:3 (0:1)
4. kolo PLS,
Stadion “Yumco” Vranje, 18. avgust 2019.
Sudija: Nikola Radaković

Strelci: Popović 56′, Stevanović 85′ (penal) (Dinamo), Katanić 19′, 57′, 67′ (Metalac)
Žuti kartoni: Tumbas 31′, Jaćimović 39′, Antić 47′ (Dinamo), Šćekić 53′, Koraksić 62′, Mlađović 75′, Gojković 80′, Mijailović 90′ (Metalac)

Dinamo: Popović, Zlatković, Veškovac (Segun 37′), Bajić, Stevanović, Nedeljkovć, Jovanović, Spasić (Popović 46′), Tumbas, Popović, Jaćimović (Simović 40′)
Metalac: Šćekić, Gojković, Vranjanin, Gočanin, Grbović, Katanić (Pajević 83′), Jokić (Ješić 59′), Vukmanović (Savić 78′), Mlađović, Mijailović, Koraksić

Metalac je odlično ušao u meč. Visoko postavljena odbrana, na 30-ak metara od gola golmana Šćekića, bila je neprelazna prepreka za domaćina i začetak fantastičnih kontranapada plavih. Utakmica je mogla biti rešena već u prvom poluvremenu. Pored pogotka Katanića, još tri puta su u tom periodu fudbaleri Metalca izlazili 1 na 1 protiv golmana Popovića, ali nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu domaći su napadali, ali se Metalac odlično branio i ponovo vukao munjevite kontre. Vršili su pritisak domaći i na terenu i uz pomoć publike, ali je odbrana Metalca bez većih poteškoća otklanjala svaku opasnost po svoj gol. Pri rezultatu 1:3 u 85′ sviran je diskutabilan jedanaesterac za domaće. Precizan sa bele tačke bio je Stevanović. Utakmicu je produžena za 7 minuta.

Na kraju 3 izuzetno važna boda za Metalac. Sva tri pogotka za Metalac postigao je Aleksandar Katanić, koji je trenutno uz Stevanović Mlađana (Dinamo) najefikasniji strelac PLS. Obojica su do sada postigla po 4 pogotka.

U sledećem kolu ekipa Metalca dočekuje ekipu Bačke. Utakmica se igra na stadionu “Metalac” u subotu 24. avgusta sa početkom od 20 časova.