Banjica odnela ceo plen iz Breze

FK Metalac Kolorado

U okviru 15. kola II Futsal lige Srbije, u sportskoj hali Breza u Gornjem Milanovcu, sastali su se FK Metalac Kolorado i KMF Banjica. Ekipa Banjice slavila je rezultatom 4:5, zahvaljujući ubedljivoj prednosti na poluvremenu, od čak 0:4. Ono čega su se pribojavali igrači Metalac Kolarada upravo je presudilo u ovom meču, ubojiti kontranapadi Banjice, koje domaći, naročito u prvom poluvremenu, nisu uspeli da spreče. Banjica je imala gotovo stopostotan učinak što se tiče realizacije, 5 golova iz nešto više pokušaja. Imao je Metalac Kolorado svojih prilika, ali su ih u realizaciji sprečavale prečka, stativa i raspoloženi golman gostiju. U drugom poluvremenu domaći uspevaju da anuliraju zaostatak od 4 gola, ali su odmah nakon izjednačenja gosti uzvratili svojim petim pogotkom.

Dve stotine ljubitelja futsala imalo je prilike da uživa u izuzetno zanimljivoj utakmici brzog ritma i rezultatskih preokreta.

Zanimljivo je istaći da su za ekipu Banjice nastupila dva nekadašnja kapitena Metalac Kolorada, Aleksa Sredojević i Vladimir Vukašinović.

FK Metalac Kolorado – KMF Banjica 4:5 (0:4)
15. kolo II futsal lige Srbije
Sportska hala Breza, 02. mart 2020.
Sudije: Bratislav Jović, Dejan Stajić, Danijel Ristić

Strelci: Milanković 23′, Nikolić 24′, Urošević 34′, Anev 35′ (Metalac Kolorado), Krstić 5′, Jovanović 11′ i 36′, Sredojević 12′, Mitić 14′ (KMF Banjica)

Opomene: Petrović J 19′, Lazović 36′ (Metalac Kolorado)
Isključenja: Jovanović 13′ (igranje rukom van kaznenog prostora) (Metalac Kolorado), Mitić 29′ (drugi žuti karton) (KMF Banjica)

FK Metalac Kolorado: Jovanović, Urošević, Petrović J, Nikolić D, Milanković, Anev, Nikolić A, Lazović, Jeremić, Ratković, Topalović, Petrović P, Dramićanin
KMF Banjica: Destani, Krstić, Vukašinović, Sredojević, Jovanović, Spasić, Mitić, Radosavljević, Milosavljević, Kanjevac, Pajković, Petrović, Ružičić

Ovim porazom ekipa Metalac Kolorada pala je na 6. mesto na tabeli II Futsal lige Srbije. U narednom kolu “Cirkuzanti” gostuju ekipi KMF Sopot.