Omladinci i kadeti gostovali Radničkom

kopacke

U nedelju 2. septembra svoje mečeve u okviru IV kola igrali su omladinci i kadeti Metalca. Gostovali su ekipi Radnički iz Kragujevca i zabeležili polovičan uspeh

OMLADINCI

Radnički (Kg) – Metalac 1:2 (1:1)

Stadion: Pomoćni teren sa veštačkom travom, stadiona „Čika Dača“
Strelci: Suh 12′ za Radnički; Milanović 40′ (kazneni udarac) i Milinković 90′ za Metalac

Radnički: Sremčević (Bošković od 46′), Pavlović, Mitrović (Rejman od 71′), Milikić, Petrović, Božović, Đurović, Maksimović, Miletić, Cvetković, Suh (Marković od 46′).
Metalac: Petrović I, Markiš, Milićević, Lazarević (Matović od 86′), Jovičić (Milosavljević od 90′), Maksimović, Bojović (Pavlović od 55′), Koković (Petrović L. od 65′), Milinković, Radojičić (Tomović od 86′), Milanović (Kostić od 71′).

U okviru IV kola I omladinske lige Srbije, naši omladinci gostovali su vrlo dobroj ekipi Radničkog i odigrali, po veoma teškim vremenskim uslovima, jednu kvalitetnu utakmicu.

Od samog starta, naši fubaleri diktirali su tempo, nametali ritam utakmice i pokazali da će uz Radnički biti glavni kandidati za sam vrh tabele.

Jedini gol na utakmici Radnički je postigao u 12′. Posle oduzete lopte, Maksimović je poslao dubinski pas ka brzonogom Suhu, ovaj se kao tane probio po levo strani, ušao u šesnaesterac, poneo loptu unutra i desnom nogom pogodio prvi ugao Perovićevog gola.

To nije poremetilo igrače Metalca, nastavili su u istom ritmu, kontrolisali igru, stvorili par dobrih poluprilika za gol, da bi u 38′ posle duplog pasa Kokovića i Milanovića, Milanović uleteo u kazneni prostor sa loptom, pokušao da prevari Petrovića, kome nije ostalo ništa drugo sem da napravi prekršaj za kazneni udarac. Isti igrač je bio siguran sa bele tačke za 1:1.

Drugo poluvreme je proteklo u otvorenoj igri oba tima, sa par izglednih prilika za gol sa obe strane, a najbolju priliku Radnički nije iskoristio kada je Đurović prošao po desnoj strani, ubacio oštru loptu na pet metara, ali srećom po Metalac nikog od fudbalera Radničkog nije bilo na mestu.

U 90′ najbolji pojedinac susreta, Maksimović Luka, oduzeo je loptu na sredini terena, oslobodio se jednog čuvara, povukao loptu ka desnom krilu, centaršutom pronašao Milinkovića između dva igrača Radničkog i ovaj je udarcem glavom matirao Boškovića za konačnih 1:2.

Posle susreta, trener Filipović je rekao da je zadovoljan odnosom prema igri svojih fudbalera, koja je za posledicu imala krajnji rezultat u korist Metalca, a posebno ga raduje, što se njegovi igrači trude da prenesu rad sa treninga na utakmicu.

Sledeću utakmicu, omladinci Metalca igraju na svom terenu u subotu 08. avgusta, kada im u goste dolazi ekipa Budućnost – Krušik iz Valjeva.

KADETI

Radnički (Kg) – Metalac 3:1 (2:1)

Strelci: Timotijević, Stevanović i Đordjević za Radnički, Savković za Metalac.

Radnički: Žunić, Novičić, Raković, Gvozdenović, Marković, Arsenijević, Gačević, Milutinović, Stevanović, Radosavljević, Timotijević.
Metalac: Žižović, Jevtović, Savković, Mijatović, Milivojević, Pešović, Milovanović D, Ćirković, Urošević, Milovanović V, Mirković. Igrali su još: Gavrilović, Miletić, Glišović, Petrović.

Utakmicu 4. kola I kadetske lige naši kadeti su odigrali u Kragujevcu, protiv favorizovane ekipe Radničkog i zabeležili još jedan poraz. Po izuzetno teškom vremenu za igru na veštačkoj podlozi, gde je temperatura prelazila i 35 stepeni, bolje su se snašli domaći igrači i zasluženo slavili. Metalac je dobro parirao sve do 20. minuta kada je Radnički posle slabog postavljanja zadnje linije gostiju poveo.

Četiri minuta kasnije domaćin je uvećao prednost i činilo se da će Radnički miro privesti utakmicu kraju. Od tog trenutka Metalac počinje da igra i u 39. minutu, posle kornera, na drugoj stativi se najbolje snalazi Savković i smanjuje na 2:1.

Sve do kraja poluvremena i u prvih 20 minuta drugog, Metalac je bolja ekipa koja kontroliše igru. U tim trenucima gosti ne koriste možda i najbolju priliku na utakmici. Na odličnu povratnu loptu natrčava Milovanović V. i umesto gola, pogađa odbrambenog igrača domaćih.

Kako to obično biva, takvi se promašaji kažnjavaju, pa je tako Radnički u 80. minutu posle jedne smušene reakcije odbrane Metalca povisio na 3:1 i time rešio pitanje pobednika.

Kadetima Metalca slede dve utakmice u kojima su domaćini, ekipama Budućnost (Valjevo) i Javor (Ivanjica), u kojima moraju tražiti bodove koji će ih pomeriti sa začelja tabele. Periodi današnje dobre igre daju za pravo da se nadamo da će već u subotu 08.09.2018. od 17h kada gostuje Budućnost, kadeti Metalca upisati svoju prvu trojku.