Treći remi za redom kod kuće

Na sinoćnoj utkmici koju je “Metalac” odigrao na svom terenu pred oko 600 gledalaca protiv ekipe “TSC”-a iz Bačke Topole, mogla se videti sasvim prosečna prvenstvena utakmica u kojoj je prvo poluvreme pripalo domaćinu, a drugo gostima pa je zbog svega viđenog na ovom meču konačan rezultat od 1:1 i bio realan. Pravdu na ovoj utakmici delio je glavni sudija Majo Vujović iz Novog Sada, a zanimljivo je to da na ovom meču u prvom poluvremenu nije pokazan ni jedan karton, a jedinu opomenu, žuti karton, na ovoj utakmici dobio je u 50. munutu Ersan Rovčanin strelac pogotka za “Metalac” iz 38. minuta zbog oštrijeg starta. Oba trenera su izvršila sve tri izmene u drugom poluvremenu, koje su se više isplatile gostima, naime Galić Mladen igrač sa brojem 11 u ekipi “TSC”-a koji je zamenio Denkovića u 68. minutu, uspeo je da 10 minuta po ulaskuu igru  poravna rezultat. Prvo poluvreme, kako je rečeno, pripalo je “Metalcu” koji je imao inicijativu i sa pozitivnim rezultatom ušao u drugo poluvreme u kome se povukao što se po ko zna koji put “osvetilo” jer je “TSC” izjednačio u 78. minutu igre, a do kraja nije bilo snage da se učini nešto vise i postigne pogodak. Sada su minimalne šanse za plasman u Super ligu još manje jer su glavni konkurenti “Dinamo” I “Proleter” upisli nove bodove pa tako “Metalac” sada zaostaje 5 bodova za “Dinamom” i 7 za “Proleterom”.