Pobeda na domaćem terenu

„Metalac“ je u subotu sedmog aprila ugostio „Slobodu“ iz Užica. Posle dva neugodna poraza, ova pobeda na domaćem terenu je došla kao osveženje za igrače Metalaca koje je vratilo poljuljano samopouzdanje u ekipu. Utakmica nije obilovala naročito atraktivnim potezima na obe strana, a za razliku od gostiju iz Užica „Metalac“ je uspeo da iskoristi svoje prilike i postigne dva pogotka iz igre, Bondareko u 18. minutu i Čumić u 64. minutu. „Metalac“ je nastupio u nešto izmenjenom sastavu u odnosu na ranije utakmice, pa su na ovoj utakmici u startnoj postavi nastupili Kostić, Svojić, Milekić, Vukadin, Petrović, Bondarenko, Ilić, Čumić, Mijailović, Đokić, Koraksić, dok su sa klupe u 75., 78., i 80. minutu ušli Stojković, Rajković i Rovčanin koji su zamenili Vukadina, Čumića i Petrovića. Utakmicu je pratilo oko 1000 gledalaca koji su mogli videti, ako ne atraktivnu, onda jednu borbenu utakmicu prosečnog fudbalskog kvaliteta.
Sledeću priliku da se učvrsti u vrhu tabele „Metalac“ će imati u Paraćinu gde igra protiv „Temnića“ iz Varvarina. Utakmica počinje u 15:30 časova u sredu 11.04. 2018.godine.