Treći remi za redom kod kuće

TSC1

(Situacija iz 38. minuta igre kod pogotka Ersana Rovčanina)

Na sinoćnoj utkmici koju je “Metalac” odigrao na svom terenu pred oko 600 gledalaca protiv ekipe “TSC”-a iz Bačke Topole, mogla se videti sasvim prosečna prvenstvena utakmica u kojoj je prvo poluvreme pripalo domaćinu, a drugo gostima pa je zbog svega viđenog na ovom meču konačan rezultat od 1:1 i bio realan. Pravdu na ovoj utakmici delio je glavni sudija Majo Vujović iz Novog Sada, a zanimljivo je to da na ovom meču u prvom poluvremenu nije pokazan ni jedan karton, a jedinu opomenu, žuti karton, na ovoj utakmici dobio je u 50. munutu Ersan Rovčanin strelac pogotka za “Metalac” iz 38. minuta zbog oštrijeg starta. Oba trenera su izvršila sve tri izmene u drugom poluvremenu, koje su se više isplatile gostima, naime Galić Mladen igrač sa brojem 11 u ekipi “TSC”-a koji je zamenio Denkovića u 68. minutu, uspeo je da 10 minuta po ulaskuu igru  poravna rezultat. Prvo poluvreme, kako je rečeno, pripalo je “Metalcu” koji je imao inicijativu i sa pozitivnim rezultatom ušao u drugo poluvreme u kome se povukao što se po ko zna koji put “osvetilo” jer je “TSC” izjednačio u 78. minutu igre, a do kraja nije bilo snage da se učini nešto vise i postigne pogodak. Sada su minimalne šanse za plasman u Super ligu još manje jer su glavni konkurenti “Dinamo” I “Proleter” upisli nove bodove pa tako “Metalac” sada zaostaje 5 bodova za “Dinamom” i 7 za “Proleterom”.

TSC2

(Pokušaj iz daljine Branislava Tomića)

Do kraja prvenstva preostaju još tri kola. Sledeću utakmicu “Metalac” igra u Čelarevu protiv ekipe “ČSK pivare”, zatim u pretposlednjem kolu dočekuje “Jagodinu”, dok u poslednjem gostuje “Sinđeliću”.