Kiks protiv Budućnosti

Buducnost 3

(Rovčanin i Blažalac "Oči u oci")

Na ovom uzbudljivom meču, pored postignutog pogotka u 8. minutu igre kada se Rovčanin Ersan odlično snašao i odreagovao savladavši golmana gostiju Bažalca posle njegove greške, „Metalac“ je samo u prvom poluvremenu stvorio još nekoliko prilika iz kategorije „stoprocentnih“ za postizanje pogotka. U 35. minutu jedanaesterac skrivljen nad Branislavom Tomićem iskusni Marko Anđić nije uspeo da realizuje, on je uputio snažan udarac po sredini gola, ali visoko iznad prečke Dobanovčana. Stefan Ilić je dva puta izlazio golmanu Bažalcu „jedan na jedan“ ali bez uspeha, nedugogo zatim strelac pogotka iz 8. minuta Rovčanin ponovo je imao „stoprocentnu“ šansu da savlada Bažalca kada se našao u situaciji oči u oči sa njim ali je loptu uputio pravo „u golmana“. Utisak dobro odigranog prvog poluvremena pokvario je igrač „Budućnosti“ Lučić Slobodan koji je uspešno izveo kazneni udarac poslavši golmana Kostica na suprotnu stranu.

Buducnost 2

(Situacija iz 8. minuta kod pogotka Rovčanina)

Drugo poluvreme je počelo agdesivno u dominaciji „Metalca“, a opsada protivničkog gola trajala je sve do 75. minuta kada je „Metalac“ počeo polako da posustaje. Još jednu „stopostotnu“ priliku za postizanje pogotka imao je Marko Anđin ali ni ovoga puta nije imao sreće, lopta je opet pogodila golmana Bažalca, a do kraja utakmice „Metalacuse nije dalo da postigne toliko željeni pogodak, pa je rezultat iz prvog poluvremena 1:1 osta I konačan rezultat utakmice.

buducnost 12

( Duel "jedan na jedan" Koraksića i Lučića)

Posle ovog kiksa "Metalac" zaostaje 5 bodova za „Proleterom“ koji će po svemu sudeći igrati Super ligu od naredne sezone i tri boda za „Dinamom“. U sledećem kolu „Metalac“ je ponovo domaćin na svom terenu gde dočekuje ekipu „TSC“-a iz Bačke Topole.