Pobeda u Vranju

dinamo 1

„Metalac“ se posle utakmice u Vranju vratio u trku za plasman u Super ligu Srbije koja će po svemu sudeći biti neizvesna do samog kraja. Posle ove velike pobede „Metalac“ ima zaostatak od samo jednog boda za „Dinamom“ koji je posle ovog poraza lidersku poziciju prepustio „Proleteru“.

Prvi pogodak na ovoj uzbudljivoj utakmici postigao je Branislav Tomić sjajnim volej udarcem posle centar šuta Dejana Koraksića koji mu je dao loptu kao na tacni. Trinaest minuta kasnije Suraka posle Bondarenkove greške poravnava rezultat na 1:1. Nakon izjednačenja „Metalac“ ponovo preuzima inicijativu i ima nekoliko izglednih šansi za postizanje pogotka, dva puta u odličnim situacijama za postizanje pogotka našao se Stefan Ilić, zatim Ivanović koji je u drugom poluvremenu zamenio Svojića. Neizvesnost je trajala do 87. minuta kada je Miroslav Lečić posle pasa Stefana Vukadina iz zadnje linije uspeo da primi loptu, prevari protivničku odbranu, izađe pred golmana i efektnim udarcem postigne drugi pogodak za konačnih 1:2 i tako donese nova tri boda „Metalcu“.

dinamo2

„Proleter“ je posle ovog kola uspeo da izbije na čelo tabele sa tri boda više od „Metalca“, pobedivši Jagodinu koja će od sledeće godine po svemu sudeći igrati Srpsku ligu, dok je sledeći protivnik „Metalca“, „Budućnost“ iz Dobanovaca pobedila TSC. „Metalac“ na svom terenu pored Despotovice dočekuje „Budućnost“ u nedelju 06.05.2018. godine, utakmica se igra u večernjem terminu sa početkom u 19:00 časova.