Metalac - Bežanija 0:0

bezanija 12

Utakmica 24. Kola Prve lige Srbije koju je „Metalac“ odigrao na svom terenu protiv „Bežanije“ završena je rezultatom 0:0. Na ovom meču šef stručnog štaba „Metalca“ Aleksandar Janjić odlučio se za sledeći sastav: Kostić, Svojić, Vukadin, Rovčanin, Anđić, Lečić, Bondarenko, Ilić, Pavlović, Đokić, Koraksić. Prvo poluvreme je proteklo u dominaciji „Metalca“ koji nije uspeo da realizuje svoje prilike za postizanje pogotka, a jedini žuti karton dodeljen je Marku Anđiću zbog neopreznog starta. Drugo poluvreme „Metalac“ je započeo sa izmenom kada je umesto Đokića u igru ušao Tomić Branislav koji je trebalo da popravi igu „jedan na jedan“ u napadu. U 60. minutu igre Janjić je pokušao uvođenjem Rajkovića i Simovića da izvrši pritisak po bokovima na „Bežaniju“, što mu je i uspelo ali šanse koje su se ukazale ostale su nerealizovane a golman Krunić ostao je nesavladan do kraja utakmice.

Sledeću utakmicu „Metalac“ igra u Vranju protiv direktnog konkurenta „Dinama“ za ulazak u Super ligu Srbije. Ova utakmica će se odigrati u okviru vanrednog 25. kola Prve lige Srbije 02.05.2018.godine sa početkom u 17:00 časova.