Proleter-Metalac 2:3

proleter 1

„Metalac” je odigrao odličnu utukmicu u Novom Sadu, pobedom od 2:3 u gostima ekipa iz Gornjeg Milanovca se revanširala Novosađanima za poraz iz jesenjeg dela prvenstva. “Metalac” je na ovom derbiju bio bolja ekipa u većem delu utakmice i potvrdio da mu je mesto u najelitnijem takmičenju.

Rezultatska neizvesnost u ovom derbiju trajala je svih 97 minunuta igre koliko se igralo na stadionu  “Slana Bara”. Već u 9. minitu, “Proleter” je poveo golom Andrejevića. Nije dugo trajala radost igrača “Proletera” jer je posle odličnog izvođenja slobodnog udarca Milan Svojić preko istog protivničkog igrača koji je postigao gol za domacina u 9. minutu uspeo da poravna rezultat na 1:1 sto je i ostao rezultat do kraja prvog poluvremena. Drugo poluvreme je počelo u znaku “Metalca”, u 52. minutu Stefan Ilić se upisuje u strelce na ovom derbiju za 1:2. Glavni sudija meče Anđelovski Novica dosuđuje u 60. minutu meča jedanaesterac u korist domaćina ali sjajni golman “Metalca” Ivan Kostić brani udarac sa bele tačke Milanu Mirosavljevu pa rezultat ostaje nepromenjen za kratko jer je već u 67. minutu Čović uspeo da postigne pogodak za domaćina i tako poravna rezultat.

U 80. Minute igre usledio je hladan tuš za navijače “Proletara” koje je ućutkao odlični Stefan Ilić efektnim pogotkom koji je usledio posle sjajnog pasa Miroslava lečića u prostor. Sedamnaest minuta kasnije ispostavilo se da je 2:3 konačan rezultat meča u kojem je “Metalac” bio bolja ekipa i zasluženo odneo tri boda u Gornji Milanovac.

Situacija na tabeli se dodatno zakuvala jer je “Dinamo “ iz Vranja izgubio utakmicu na domaćem terenu od “TSC”-a iz Bačke Topole pa je razlika između prvog, drugogi trećeg na tabeli samo po 1 bod. “Metalac” u subotu dočekuje “Bežaniju” , a već u sredu gosuje u Vranju lideru na tabeli “Dinamu”.