Radnički - Metalac 0:1

Radnick slika

Radnički Metalac 0:1

Posle slabijeg izdanja na utakmici koju je „Metalac“ odigrao sa „Novim Pazarom“, već u sledećem kolu Gornje Milanovčani su uspeli da poprave utisak na gostovanju „Radničkom“ u Kragujevcu gde je „Metalac“ zabeležio prvu pobedu u prolećnom delu prvenstva. Utakmica se igrala uglavnom na polovini domaćina, a tvrda i neprobojna odbrana Kragujevčana ostala je takva sve do 88. minuta igre kada je posle nabačaja koji je uputio igrač sa brojem 13 u dresu „Metalca“ Vladimir Petrović, loptu zahvatioj udarcem, novajlija u dresu Gornje Milanovčana Lazar Đokić postigavši efektan pogodak sa ivice šesnaesterca.

Utakmica je odigrana pred nešto više od 500 gledalaca po vlažnom i teškom vremenu ali na odličnom terenu stadiona „Čika Dača“. Glavni sudija utakmice Lazar Tripković iz Kraljeva, odlično jue delio pravdu na ovom meču, osim kod sporne situacije kada je, na čemu mu niko nebi zamerio, mogao pokazati na belu tačku. Sporna situacija se desila u 18. minutu kada je posle sjane akcije oboren Lazar Đokić u šesnaestercu domaćina. Naprotiv, sudija je smatrao da je u pitanju simulacija pa je pokazao žuti karton. U ekipi „Metalca“ žute kartone su dobili još i Svojić zbog protesta oko sporne situacije iz 18. minuta, kao i Stojković Nikola u 24. minutu zbog oštrog starta.

Na ovoj utakmici za „Metalac“ su nastupili Kostić, Svojić, Milekić, Anđić, Bondarenko, Ilić, Tomić, Simović, Stojković, Pavlović, Đokić, na klupi Zogović, Gočanin, Ivanović, Rajković, Petrović, Čumić, Mijailović.

„Metalac“ je uspeo da donese tri itekako važna boda u Gornji Milanovac, sada se nalazi na dva boda iza prvoplasiranog „Dinama“ iz Vranja, a sa samo bod više od novosadskog „Proletera“. Ovih dana ekipi bi trebalo da se priključe Lečić koji se oporavlja od lakše povrede koju je zadobio na pripremama kao i Rovčanin koji treba da se vrati sa testiranja.

Sledeću utakmicu „Metalac“ igra kao domaćin na svom terenu, a u goste dolazi „Teleoptik“. Utakmica se igra u nedelju 25.03.2018.god. Na stadionu „Metalac“ sa početkom u 14:30 časova.