Jagodina - Metalac 0:2

Jag 1

Još tri boda FK „Metalac“ je doneo u Gornji Milanovac, ovog puta iz Jagodine gde je u ponedeljak gostovao istoimenoj ekipi. Utakmica je odigrana u prijatnom ambijentu pred oko dvesta gledalaca po lepom ali prohladnom vremenu. Šef stručnog štaba „Metalca“ Miloš Kruščić za ovu utakmicu opredelio se za sledeći sastav Kostić, Pavlović, Dopuđ, Simović, Bondarenko, Pavlović, Anđić, Stojković, Tomić, Svojić, Rajković i Eze, a na klupi su bili oporavljeni Vukadin Stefan koji se pre oko mesec dana ponovo priključio ekipi, kao i Gočanin koji se vratio u tim posle dužeg oporavka od povrede koju je zadobio na kup utakmici sa Proleterom, pored njih na klupi su se našli i Milekić, Mijailović koji je zamenio Tomića u 80.minutu i Koraksić kao i golman Minić. U prvom poluvremenu „Metalac“ je imao igru u svojim nogama, igralo se sa dosta dodavanja gde se mogla i videti nadmoć u igri ekipe iz Gornjeg Milanovca koju je u 34. minutu krunisao pogotkom Milan Svojić posle kornera koji je izveo Tomić, naime Svojić je zahvatio loptu glavom, a golman Stojanović u prvi mah je uspeo da odbije loptu ali ponovo samo do Svojića koji je ostao sam i ponovo glavom poslao loptu iza leđa golmanu jagodinaca za 0:1. Do kraja poluvremena „Metalac“ je imao igru, a Rajković je u dva navrata propustio šansu da zatrese još neki put mrežu domaćina u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu igralo se nešto usporenije na obe strane stim što je „Jgodina“ u par navrata pretila da preuzme inicijativu ali čvrsta igra u odbrani i borbenost su osujetili svaku pretnju po gol da bi u 90. minutu na njemu svojstven način prošavši dva igrača „Jagodine“ Eze postigao drugi pogodak za „Metalac“ i tako potvrdio ovu potpuno zasluženu pobedu.

Posle ove pobede i osvojena nova tri boda „Metalac“ se nalazi na drugom mestu sa 29 bodova i tri boda manje od prvoplasiranog „Dinama“ koji ima 32 boda. Sledeću utakmicu „Metalac“ igra protiv „Sinđelića“ u nedelju 26.11.17' na svom terenu sa početkom u 13:00 časova što je ujedno i poslednji meč koji „Metalac“ igra u jesenjem delu šampionata.