Metalac - ČSK Pivara // 3:0

Scena 01.00 59 13 19.Still058-1

Pobeda kod kuće

U 13. kolu prve lige srbije „Metalac“ je dočekao ekipu ČSK Pivara iz Čelareva, u ovoj utakmici „Metalac“ je konačno uspeo da prekine niz lošijih igara kod kuće. Od samog početka „Metalac“ je igrao napadački pa je Tankosić imao pune ruke posla. Nisu gosti dugo izdržali, već u 11. minutu posle sjajnog prodora i centaršuta Tomića, nigerijac u redovima „Metalca“ našao se na pravom mestu i efektnim udarcem glavom rutinski savladao golmana Tankosića za 1:0. Nedugo zatim u 25. minutu Eze ulazi u kazneni prostor gostiju, sjanim volejem zahvata loptu koja kao projektil završava pod prečkom, ali na nesreću prvi pomoćni arbitar Karadžić podiže zastavicu signalizirajući ofsajd pa je ovaj Evro gol Ezea poništen.Dobru priliku imao je Rajković Marko ali je Tankosić intervenisao i odbio loptu do Stojkovića koji je natrčao na nju uputio udarac ali je Tankosić ostao na visini zadatka, pa je rezultat do kraja poluvremena i ostao 1:0. Još dve bravure Ezea u 69. i 86. minutu koji je oba puta sjanim prodorima i dodavanjima uposlio Svojića, naime u 68. minutu Eze je sjajnim centaršutem pronašao Svojića koji je efektno poslao loptu glavom iza leđa Tankosiću, a u 86. minutu takođe posle prodora nesebično dodao loptu Svojiću koji je rutinski matirao Tankosića i postavio konačan rezultat 3:0 za „Metalac“ . Imao je „Metalac“ još prilika za postizanje golova, što ohrabruje jer ova ekipa iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i bolje.

Do kraja jesenjeg dela ostala su još dva kola, u ponedeljak „Metalac“ ide Jagodini u goste, a potom za vikend u poslednjem kolu dočekuje Sinđelić na svom terenu.