Budućnost – Metalac // 0:0

proleter11kolo

FK „Metalac“ je  u 11. kolu gostovao u Dobanovcima gde se sastao sa domćinom FK „Budućnost“. Ova utakmica je završena rezultatom 0:0, a „Metalac“ je doneo kući još jedan bod koji ekipu vraća na drugo mesto tabele Prve lige Srbije.
Na ovoj utakmici požrtvovanje i zalaganje igrača „Metalca“ bilo je na visokom nivou. Bondarenko Taras na jučerašnjoj utakmici pružio je odličnu partiju što je dobar znak da se vraća u punu formu, takođe dobru, čvrstu i sigurnu igru pružio je i Dopuđ Boško u zadnjoj liniji odbrane. „Metalac“ je celu utakmicu kontrolisao i imao šanse za pogodak koje nije iskoristio, u prilici su bili Eze Vinsent koji  posle solo akcije nije zahvatio loptu najsrećnije prilikom šuta te je ona završila u rukama golmana, takođe priliku je imao i visoki centarfor Marko Rajković koji je ušao u poslednjih  dvadeset minuta igre, u 82. minutu, posle dobro ubačene lopte Rajković je uspeo da primi loptu između dva protivnička igrača, stvori sebi prostor i uputi udarac ali je lopta završila pored gola. Uprkos konstantnoj inicijativi izostala je realizacija Metalca, a  Dobanovčani su uspeli da sačuvaju mrežu pa je ova utakmica i  završena remijem.
U dvanaestom kolu FK „Metalac“ gostuje ekipi FK „TSC“  iz Bačke Topole u nedelju 05.11.2017