Metalac - Proleter 1:2

8-17

Utakmica 8.kola Prve lige Srbije između  Metalca  i Proletera, odigana je u odličnim uslovima i vremenu za igru. Već u 10. minutu Mirosavljev Milan glavom posle ubačene lopte iz kornera, je uspeo da postigne vodeći pogodak za goste. Odmah, već u sledećem napadu Metalac je preko Ezea ušao u priliku za pogodak ali ga je u šesnaestercu srušio Ambulić, a sudija je pokazao na belu tačku. U 12. Minutu Anđić je bio siguran izvođač jedanaesterca za rezultat od 1:1. Nedugo zatim u 15. Minutu igre posle ukradene lopte Svojić se našao ispred golmana Proletera, šutirao, ali se ovaj istakao odbranom. Taman kada se činilo da će Metalac preokrenuti meč u 19. minutu  penal za Proleter nad Peralovicem naprevljen na ivici šesnaesterca, a Novaković je bio siguran izvođač sa bele tačke za rezultat od  1:2. U 30. Minutu povredio se Svojić koga je zamenio Ivanović. Nedugo zatim u 35. minutu još jednoj stopostotnoj šansi našao se Vukmanović, ali je bio neprecizan.

Dinamično prvo poluvreme, ali nastavak se pretvorio u jednu utakmicu gde je Proleter čvrstom igrom u odbrani uspeo da nametne svoju igru i sačuva rezultat pa čak u jednoj situaciji uspeo da pogodi i prečku, dok je Matalac napadao ali nije uspeo da ozbiljnije ugrizi gol Proletera, pa je ova utakmica 8. kola i završena pobedom gostiju što je značajno  poremetilo Metalac u nameri da izbije na čelo tabele Prve Lige Srbije.