Radnički Pirot - Metalac 0:3

02102017

Utakmicu 7. kola Prve lige Srbije Metalac je odigrao u Pirotu protiv domaćina Radničkog. Utakmica je odigrana u pravom fudbalskom ambijentu pred oko hiljadu gledalaca.
Celu utakmicu osećala se nadmoć Metalca, pa je ekipa iz Gornjeg Milanovca zasluženo slavila rezultatom 0:3. Golove za Metalac postigli su Rovčanin iz jedanaesterca koji je skrivljen nad Eze Vinsentom u 37. Minutu igre i Eze Vinsent dva puta u 62. Minutu i u 73 minutu, oba puta iz igre posle sjanih kontra napada. Eze ima skor od šest pogodaka u šest nastupa. Na ovom maču Kruščić se odlučio za sledeći sastav: Kostić, Svojić, Rovčanin, Ivanović, Bondarenko, Simović, Čumić Milekić Vukmanović, Mijailović, Eze Vinsent. Na klupi: Minić, Dopuđ, Rajković, Tomić Ratković, Pavlović.
Posle ove pobede Metalac se učvrstio u vrhu tabele Prve lige Srbije sa 17 bodova i nalazi se na drugom mestu odma iza Dinama iz Vranja koji ima bod više.
Metalac u sledećem kolu dočekuje kao domaćin ekipu Proletera iz Novog Sada od koje je nedavno pretrpeo poraz u Kupu.