Metalac-Zlatibor 1:0

1

U petak 28.7.2017. fudbaleri Metalca otišli su na visinske pripreme put Zlatibora. Vođa puta, direktor Petrović, zatim stručni štab Kruščić, Mijailović, Trkulja i Fijala na drugu fazu priprema  poveli su ukupno 24 igrača,tu su se našli golmani Kostić, Jelovac i Minić, zatim igrači Ivanović, Mijailović, Koraksić, Anđić, Gočanin, Ratković, Dopuđ, Rovčanin, Rajković, Tomić, Vukmanović, Stojković, Martinović, Svojić, Pavlović, Bondarenko, Lukačević, Simović, Čumić,Nikolić, a pripremama će se od nedelje priključiti i Matović koji je zbog obaveza bio privremeno otsutan. Na Zlatiboru će ostati do 11.8. gde bi trebalo da odigraju i nekoliko  mečeva protiv ekipa koje se takođe pripremaju za pretstojeće prvenstvo.

2

Već drugog dana na Zlatiboru odigrana je prva probna utakmica ove faze priprema protiv srpskoligaša FK „Zlatibor“. Krajnji rezultat ove utakmice je 1:0 za Metalac, a jedini pogodak na ovoj utakmici postigao je Martinović sredinom drugog poluvremena kada je zatresao mrežu Zlatiboraca posle prodora Pavlovića i sjajno ubačene lopte. U prvom poluvremenu istako se Vukmanović odličnim driblinzima i ubacivanjem u šesnaesterac protivnika. Već sada možemo reći da Metalac polako dolazi do svoje igre, sklop mladidih i perspektivnih igrača sa nekoliko iskusnih prvotimaca uigrava se i polako hvata zalet za pretstojeće prvenstvo.