Jagodina - Metalac 1:1

FK Jagodina Emblem                                                          150px-Metalac Gornji Milanovac.svg

1                         :                             1

Metalac je odigrao poslednju probu pred odlazak na visinske pripreme na Zlatibor, a sto je i označilo kraj prve faze priprema. Ova utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1, a počela je u sporom ritmu. kako je vreme proticalo Metalac je sve više preuzimao inicijativu u igri. Tako je u 34. minutu posle snažnog udarca Nikole Stojkovića, odbijenu loptu zahvatio mladi napadač Metalca Nikola Čumić koji se našao na pravom mestu i loptu plasirao u mrežu na efektan način. Već u 42. minutu Čumić je imao priliku da postigne i drugi pogodak, ali se lopta odbila od obe stative i na neverovatan način otišla van okvira gola. Priliku da postignu pogodak imali su i Rovčanin Ersan koji je snažno uputio udarac, a novajlija u dresu metalca Marko Rajković nije uspeo da odbijenu loptu zahvati kako treba. Početak drugog poluvremena protekao je u znaku Metalca, a prvu izmenu Kruščić je izvršio u 52. minutu kada je Stefan Lukačević zamenio Bondarenka, a deset minuta kasnije je na probu uveo potpuno drugi sastav. Metalac je posle ovih izmena igrao nešto usporenije što je i rezultiralo greškom odbrane i primljenim pogotkom u 80. minutu. Priliku su imali Nikolić Marko koji ukradenu loptu nije uspeo da plasira u mrežu protivnika već je praktićno dodao golmanu Stevančeviću, zatim Ratković posle centaršuta Ivanovića i tako dalje.

Igrači Metalca i stručni štab na čelu sa Milošem Kruščićem u petak odlaze na Zlatibor i tada će se definitifno znati koga će Kruščić povesti na visinske pripreme. Prvu utakmici na visinskim pripremama Metalac igra u subotu 29.07. proziv ekipe FK "Zlatibor".