Metalac-Radnik 3:1

metrad 5

Zaostala utakmica 22. kola Super lige Srbije odigrana je sinoć između „Metalca“ i „Radnika“ u Gornjem Milanovcu pred oko hiljadu gledalaca. Prava prvenstvena i borbena utakmica u kojoj je „Metalac“ nadtrčao goste iz Surdulice i pokazao da je ozbiljna i konkretna ekipa koja je u svakom trenutku opasna po gol protivnika. Naime, tvrda igra u prvom vpoluvremenu, nadmudrivanje, nekoliko izglednih šansi koje se propuštene da se povede već u prvom poluvremenu nisu iskorištene. Posle prodora Rovčanina loptu je dobio Nikodijević koji je uputio jak centaršut, a Jovanoviću je falio „santimetar“ da zahvati loptu glavom, prilike su imali Nikolić i Tomić ali one nisu iskorišćene  pa se na odmor otišlo pri rezultatu od 0:0. U drugom poluvremenu ulazi mladi napadać „Metalca“ Nikola Čumić, budi se „Metalčeva mašina“. Već u 55. minutu Miloš Mijić postiže svoj prvenac iz slobodnog udarca u prolrćnom delu prvenstva za vodstvo od 1:0. Posle postignutog pogotka „Metalac“ se povukao na svoju polovinu, a posle greške odbrane „Metalca“ igrač „Radnika“ Miloš Stanković postože pogodak za 1:1, koji je otreznio „Metalac“ pa već u 63. minutu lopta dolazi do Ivice Jovanovića koji daje sjajnu loptu u prostor  Nikoli Čumiću, koji znalački prima loptu obilazi golmana Čančarevića i postize prelep pogodak za vodstvo od 2:1. Od ovog trenutka „Metalac“ potpuno dominira i kontroliše utakmicu, a majstor za postizanje golova Ivica Jovanović posle prodora i udarca Branislava Tomića stavlja tačku na utakmicu i postavlja konačan rezultat od 3:1 za „Metalac“

sastavi: Metalac: Belić, Nikodijević, Otašević, Bondarenko, Simović, Panić, Mijić, Rovčanin, Jovanović, Nikolić, Tomić, klupa: Kostić, Pavlović, Ivanović, Stojkovič, Dopuđ, Čumić, Veškovac

Trener: Vanić Nenad

Radnik: Čančarević, Mladenović, Stanković, Adamović, Radović, Pavlović, Gojković, Pejčić, Đorić, Arsenijević, Vuković klupa: Vasiljević, Milovanović, Kiyeremeh, Jovanović, Gazivoda, Milinković, Zlatanović.

Trener; Živković Bratislav

Metalac sada ima 26 bodova i nalazi se na 10 mesu tabele Super lige Srbije.

Utakmicu 24. kola „Metalac“ igra protiv Bačke u subotu 04.03.2017. godine na stadionu „Metalac“ u 14:00 časova.