Borac - Metalac (1-2)

boracmetalac12

Komšijski derbi odigran između Čačanskog „Borca“ i FK“Metalac“ u subotu  19.11.2016. godine na gradskom stadionu u Čačku. Druga pobeda Gornje Milanovačkog super ligaša nad „FK“Borac“ u ovoj sezoni, a prva pobeda „Metalca“ ikada nad komšijama na gradskom stadionu u Čačku.
Ovom pobedom „Metalac“ se vratio među prvih osam ekipa I tako prekinuo nezgodnu seriju od osam mečeva bez pobede.
Utakmica 16. kola odigrana je po dobrim uslovima za igru i sunčanom vremenu. U ovu utakmicu „Metalac“ je u ovu utakmicu ušao kao favorit što je igrom i rezultatom opravdao. Ne nešto naročito atraktivna utakmica, više se taktički igralo čto je krajem prvog poluvramena i donelo rezultat, naime, u 41. minutu igre na ivici šesnaesterca oboren je Panić Stefan, posle čega je dosuđen slobodan udarac za ekipu „Metalca“. Udarac je izveo Stojanović pogodivši gornji desni ugao golmana Aleksića koji je ostao bespomoćan na golu, a „Metalac“ je od tog trenutka vodio sa 0:1. Taj rezultat je ostao sve do 87.minita. Bilo je još prilika u međuvremenu da se postigne pogodak,a koje nisu iskorišćene. Ivica Jovanović je propustio u dva navrata da matira „Borac“ posle sjajnih asistencija Walberta Caiceda, ali u 87, minutu je uspeo da postigne pogodak i tako reši dilemu pobednika u ovoj utakmici.
Kasnije u nadoknadi vremena domaćin je uspeo da ublazi poraz golom Da Silve, ali to nije imalo uticaja na krajnji ishod utakmice jer je sudija meča Marković Momčilo zviždukom označio kraj utakmice, tako da je krajnji rezultat ostao 1:2 za „Metalac“.

SASTAVI:

„Borac“; Aleksić, Tanasin, Kostić, Maslać, Krstić, Delić, Marčić, Tiago, Zoćević, Anđelković, Mihailović  klupa; Mišić, Drašković, Obradović, Sajčić, Savić, Propadalo, Stanković

„Metalac“; Belić, Nikodijević, Simović, Dopuđ, Bondarenko, Panić, Stojković, Mijić, Walberto, Stojanović, Mladenović klupa; Radić, Rovčanin, Pavlović, Ivanović, Čumić, Jovanović, Uzelacž

Utakmicu 17. kola „Metalac“ igra na svom terenu u Subotu 26.11.2016.godine kada dočekuje „Crvenu Zvezdu“.