Metalac-Napredak 2:0 (2)

APA 5477-1

Metalac je u trećen kolu Superlige Srbije dočekao Kruševački "Napredak" u subotu 06.08.2016.godine pred oko 2000 gledalaca. Gornjo Milanovački superligaš uspeo ja da na svom terenu osvoji nova tri boda protiv vrlo nezgodnih novajlija u superligaškom društvu. Utakmica prava prvenstvena, sa puno akcija i borbenosti. Disciplina koja je odlikovala igru "Metalca" u ovoj utakmici nije dozvolila nikakvo iznenađenje. Odbrana je svih 90 minuta izgledala čvrsto i kompaktno kao i sve ostale linije u igri su pokazale ozbiljnost i posvećenost igri.

APA 5471-1

U 30. minutu posle izvedenog udarca iz ugla sa desne strane metalac je uspeo da postigne pogodak i tako povede rezultatom od 1:0, naime, Stojanović je izveo slobodan udarac na drugu stativu, Bondarenko krenuje ja na prvu stativu i povukao dva igrača napretka za sobom ostavivši Mitrovića samog koji je glavom uspeo da mirno plasira loptu u gol protivnika. Posle postignutog pogotka  "Metalac je nastavio da igra u istim ritmu, što se i isplatilo u 39. minutu kada je posle prodora Kaiseda dosuđen jedanaesterac u korist "Metalca", a koji je Stojanović uspeo da realizuje na siguran način.

APA 5476-1

Gosti su imali nekoliko šansi da ugroze gol Milanovčana ali im nije pošlo za nogom, jer je "Metalac" sjajnom organizacijom igre uspeo da sačuva prednost. "Metalac" je imao jos nekoliko sjanih prilika da postigne pogodak, a jedna od njih se desila u 79' minutu kada je Mitrović ostao sam ispred golmana Kruševljana ali je golman bio na pravom mestu. U ekipi domaćina izvršene su sve tri izmene iz igre su izašli Valberto(74'), Rovčanin(62') i Mitrović(80') a u igru su usli Mladenović, Čumić i Ivanović. Napredak je takođe izvršio sve tri izmane Markoski(35'), Vukanović(46') i Urošević(63') su napustili igru, a ušli su Petrović, Vulić i Beljić.

Sastavi ekipa: "Metalac", Belić, Nikodijević, Simović, Otašević, Bondarenko, Panić, Mijić, Rovčanin, Mitrović, Stojanović i Valberto.

"Napredak", Petrović, Varga, Projić, Simonović, Abraham, Šljivić, Markoski, Ibrahima, Vukanović, Urošević Gobeljić.

Metalac u 4. kolu dočekuje Lučansku "Mladost"