Ekipa se uigrava, dve pobede

Rad 03-1
Fudbaleri Fudbalskog kluba "Metalac"  odigrali su još dve utakmice na pripremama koje se održavaju na Zlatiboru, u prvoj utakmici protiv FK"Rad" iz Beograda Milanovački superligaš je pokazao mnogo više u prvom poluvremenu pa je ono završeno zaslušenim rezultatom 2:0 u korist "Metalca". Golove su postigli Mladenović i Gočanin koji je posle sjajnog prodora pored tri protivnićka igrača uputio snažan udarac posle koga  je protivnički golman bio sasvim nemoćan, a ekipa metalca zasluzeno povela sa 2:0. Inače to i nije bio realan rezultat prvog poluvremena jer je ekipa iz Gornjeg Milanovca propustila sijaset sjajnih prilika. U drugom poluvremenu šef stručnog šstaba Nenad Vanić je promenio postavu u kojoj je zaigrao mladi Čumić inače rođeni zlatiborac. Nekoliko puta je pokazao kavu ima hitrinu i osećaj za prostor posle čega je nad njim načinjeno nekoliko prekršaja za koje je mala kazna žuti karton. U žaru igre primljena su dva gola pa su Beograđani izjednačili rezultat. Na samom kraju drugog poluvremena posle prekršaja Walberto Caisedo je topovski snažnim udarcem sa oko dvadeset metara uspeo da zatrese mrezu beograđana i tako sjajnim pogotkom donese "Metalcu pobedu koja je i zaslužena. U drugoj utakmici koju su Gornjemilanovčani odigrali sutradan protiv Banjalučkog "Borca" pokazali su da ekipa postaje jedan pravi tim. Ekipa iz Gornjeg Milanovca je pobedila 1:0 zasluzeno golom Otaševića.
Druga faza priprema se privodi kraju tako da će ekipa sa Zlatibora stići u četvrtak kada će se već priblizno znati sastav pred generalku koja će se odigrati protiv prvoligaša iz Lazarevca, ekipe "Kolubare".