METALAC-MLADOST 2:2

Mladost 01-1

Superliga 2015/16, 4. kolo plej-auta, Metalac - Mladost 2:2
Strelci: 1:0 Stojanović u 14, 2:0 Milovanović u 15, 2:1 Saničanin u 23, 2:2 Kitanovski u 32. minutu

Utakmica odigrana po kisnom vremenu alo to nije umanjilo kvalitet igre. Obe ekipe ušle su u ovaj meč motivisano, sto goleada u prvom poluvremenu to i dokazuje.
'' Metalac'' je prvi došao do vodstva u 15. minutu golom Stojanovića do koga je odigrao Mijić, a ovaj se oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem zatresao mrežu protivnika. Minut kasnije Milovanović je glavom sa oko sedam metara duplirao prednost posle preciznog centaršuta Mladenovića.
Igrači ''Mladosti'' za samo sedamnaest minuta uspeli da se potpuno vrate u igru poravnavši rezultat do 32. minuta golovima Saničanina u 23.minutu i Kitanovskog u 32. minutu.
Drugo poluvreme je odigrano sa dosta manje uzbudjenja, šanse su se ređale na obe strane ali bez uspeha. Utakmicu je pratilo oko 1500 gledalaca uz fer i sportsko navijanje.

Sledeći protivnik u plej-aut fazi takmičenja je Javor iz Ivanjice, a ekipi ''Metalca'' potrban je bod da i teorijski obezbedi opstanak u Superligi Srbije.