POBEDA KOD KUĆE

metbor1

SUPER LIGA SRBIJE 28.kolo: METALAC-BORAC 2:0(2:0)

Stadion FK Metalac u Gornjem Milanovcu, gledalaca oko 1500. Glavni sidija Lazar Lukić, pomoćnici Milan Mihajilović i Bojan Stanojević, svi iz Beograda.

Strelci za ekipu Metalca, Valberto Kaisedo u15.minutu i Milan Stojanović u 45.minutu. Žute kartone su dobili: Aleksandar Simov, Aleksandar Sedlar i Stefan Panić u ekipi Metalca, a u ekipi Borca žuti karton je dobio Milorad Balabanović.

Za ekipu Metalca su nastupili Belić, Simov, Simović, Otašević, Sedlar, Panić, Mijić, Merdović(Mijailović), Kaisedo(Luković), Stojanovic(Ivanović) I Mladenović.

Za ekipu iz Čačka su nastupili: Bajić, Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić, Balabanović, Petraci(Vukmirović), Jovanović(Jordanov), Zorić, Vujaklija i Sotirović(Zec).

Metalc je pre svega zahvaljujući boljoj igri i većoj požrtvovanosti zasluženo pobedio kod kuće. Domaća ekipa sve vreme utakmice delovala je kao “pravi tim” videla se velika želja svih igrača i trenersko umeće Šefa stručnog Štaba Nenada Vanića da pravovremenim izmenama uđe u sigurnu završnicu i  tako okonca meč u korist Metalca rezultatom od 2:0 koji je takođe bio i rezultat prvog poluvremena.

U 15.minutu uspavanu publiku probudio je Valberto Kaisedo koji na lep nacin prima loptu, a zatim jos lepšim i preciznijim udarcem, matira Bajića, što izaziva oduševljenje publike na stadionu kraj Despotovice. Tačku na prvo poluvreme stavlja Milan Stojanović pogotkom u 45.minutu na asistenciju odličnog Kaiseda.

Drugo poluvreme obe ekipe su izgledale ravnopravne, šanse su se ređale na obe strane, Borac je imao stativu posle šuta odličnog Vujaklije. Ipak rezultat je ostao 2:0 za Metalac sto je , gledajući prikazanu igru i realan rezultat.

Metalac sada ima 31bod samo bod manje od Lučanske Mladosti kojoj ide u goste već u sredu šestog aprila.