Pobeda Metalca uz goleadu (2)

panadaje

Metalac – Novi Pazar 3:2 (1:0)

Fudbaleri Metalca pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 3:2, u premijernoj utakmici dvadesetog kola srpskog šampionata i tako prekinuli seriju od tri uzastopna neuspeha.

Milanovčani su do prednosti stigli već u 3.minutu. Korner je izveo Mladenović, lopta je ušla u srce šesnaesterca, gde je Panić sjajno reagovao glavom i sa 7-8 metara matirao Zečevića . Miris gola se osetio i u 16.minutu. Lepu akciju su kreirali Merdović i Mladenović koju Đenić nije okončao onako kako su priželjkivale domaće pristalice – sa desetak metara šutirao je snažno visoko po sredini gola, no štoper Tintor je u padu skrenuo loptu u korner. Pet minuta kasnije Dimitrijević je nakon dodavanja Đenića ušao u kazneni prostor gostiju po desnoj strani, ali je tukao preko prečke. Metalac je bio blizu pogotka i u 29.minutu, kada je Panić gađao glavom sa pet metara, a lopta prošla tik pored desne stative. Svemu je prethodila (ne)sporna situacija, odnosno rvački zahvat štopera Tintora nad vezistom domaćih, međutim sudija Filipović je odlučio da ne pokaže na „belu tačku“, iako je, čini se, mogao mirne duše da to učini. Domaćin nije kalkulisao, pa je nastavio sa atacima. Mladenović je, u 32.minutu, sjajno uhvatio volej sa 12-13 metara i šutirao, ali je lopta prohujala pored gola. Iako su igrali solidno u prvih 45.minuta, gosti u tom periodu nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku. Sve što su uradili izabranici trenera Ivančevića svelo se na bezopasne udarce sa distance Kostića, Pavlovića, Radivojevića i Đalovića.

U drugom minutu nastavka Pavlović je testirao Belića udarcem sa 25 metara, ali je golman Metalca sjajno intervenisao. Bio je to signal domaćim igračima da otresitije krenu ka golu protivnika i to se isplatilo na isteku sat vremena igre. Mladenović je iz prve zahvatio odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola i smestio je u donji levi ugao gostujućeg čuvara mreže. Bio je to četvrti prvenstveni pogodak ofanzivnog veziste ove sezone. Nemoćan je bio „kec“ Novopazaraca i šest minuta kasnije, pa je i treći put vadio loptu iz mreže. Brkić je maestralno izveo slobodan udarac sa oko 30 metara i hirurški precizno pogodio donji levi ugao. U tim trenucima svi prisutni na stadionu su pomislili da je pobednik odlučen. Međutim, gosti se nisu predavali, sve karte su bacili napad, a golom u 76.minutu su podgrejali nadu da mogu da se vrate u meč. Glavni sudija Filipović, posle navodnog igranja Rnića rukom u šesnaestercu, pokazao je na jedanaesterac. Bila je to teška situacija za procenu, Milanovčani su protestvovali misleći da je penal prestrogo dosuđen, ali arbitar je ostao pri svojoj odluci. Pavlović je sigurno izveo najstrožu kaznu, ali je Filipović ponovio izvođenje zbog ranijeg ulaska u kazneni prostor jednog igrača Novopazaraca. Ipak, iskusni vezista je i drugom pokušaju bio siguran. Golman Belić je pročitao u koju će stranu ovaj šutirati, ali udarac je bio jak i precizan. Tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:2. Posle gužve u šesnaestercu domaćih rezervista Zilkić je šutirao iskosa sa leve strane, a Radivojević na drugoj stativi sačekao loptu i plasirao je u mrežu.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja. Metalac se mučio, ali je zabeležio važnu pobedu, inače petu prvenstvenu ove sezone. U narednom kolu tim iz Despotovačke bb odlazi na megdan Voždovcu.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Filipović (Beograd). Strelci: Panić u 3, Mladenović u 60. i Brkić u 66. za Metalac, a Pavlović u 76. iz jedanaesterca i Radivojević u 79.minutu za Novi Pazar. Žuti kartoni: Otašević, Brkić, Nikodijević (Met), Đalović, Kostić, Tintor, Vusljanin, Trtovac (sa klupe) (NP).

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar (c), Panić, Brkić (od 90. Bukorac), Dimitrijević (od 60. Luković), Merdović (od 86. Stanojević), Mladenović, Đenić. Tr: Vanić

Novi Pazar: Zečević, Stevanović, Kostić, Tintor, Vuković, Todorović (od 77. Osmanagić), Đalović (od 63. Zilkić), Vusljanin (c) (od 84. Rušević), Pavlović, Radivojević, Damjanović. Tr: Ivančević