Metalac – Jagodina 1:4 (0:2) (2)

protivcurana

Fudbaleri Metalca pretrpeli su ubedljiv poraz na svom terenu od Jagodine 1:4, u utakmici 18.kola Super lige Srbije. Početak meča nije nagoveštavao takav ishod, jer su izabranici Nenada Vanića bolje otvori duel. U prvih 20 minuta su bili konkretniji i opasniji od gostiju, međutim terensku nadmoćnost nisu uspeli da valorizuju golom u mreži rivala. Sredinom prvog dela „ćurani“ su uspostavili ravnotežu i odmah stigli do pogotka. Uroš Nikolić je prihvatio loptu u šesnaestercu domaćih, fintirao Sašu Nikodijevića, a zatim sa desetak metara petom matirao Nemanju Belića koji mu je krenuo u susret. Taman kada se očekivao odlazak na odmor, Jagodinci su duplirali prednost. Učinio je to ponovo vezista Uroš Nikolić, posle prodora Mileta Savkovića po levoj strani i povratnog dodavanja na ivicu kaznenog prostora.

Tračak nade, da mogu stići do preokreta, Milanovčanima se ukazao u 51.minutu kada je rezervista Nikola Dimitrijević sa dvadesetak metara uhvatio odbitak i zatresao mrežu protivnika. Nakon primljenog gola Jagodinci su zaigrali angažovanije i overili pobedu. Najpre je tamnoputi Frensis, u 55.minutu, iskoristio asistenciju "sveprisutnog" Uroša Nikolića iz kontranapada, a u 78.minutu štoper Danijel Gašić je udarcem glavom sa ivice peterca postavio konačan rezultat utakmice.

Uprkos porazu Metalac će nakon kompletiranja kola ostati na dvanaestom mestu superligaškog karavana.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Brdar (Novi Sad). Strelci: Dimitrijević u 51.za Metalac, a Nikolić u 25. i 44, Frensis u 55. i Gašić u 78.minutu za Jagodinu. Žuti kartoni: Mladenović, Brkić (Met), Mihailović, Martinović (Jag).

Metalac: Belić, Nikodijević (od 46. Mijailović), Rnić, Otašević, Sedlar (c), Panić (od 62. Stanojević), Brkić, Stojković (od 46. Dimitrijević), Merdović, Mladenović, Đenić. Tr: Vanić

Jagodina: Đ.Nikolić, Milinković, Marić, Filipović (c), Gašić, Martinović, Nedović, Savković, Fransis (od 81. Milošević), U.Nikolić (od 89. Đekić), Mihailović (od 60. Stojmirović). Tr: Gošić