Metalac – Spartak (S) 1:0 (1:0)

protivspartaka2

Minimalcem vrednim tri boda, Metalac je savladao Spartak i šestim trijumfom spustio zavesu na jesenju sezonu. Obe ekipe krenule su od starta meča otvoreno, a nešto opasniji bio je domaćin susreta. Napadač Đenić je, u 10.minutu, ispalio „projektil“ sa oko 25 metara, gađao je donji levi ugao gola Subotičana, ali je golman Janošević dobro intervenisao i izbacio loptu u korner. Gosti su odgovorili u 21.minutu pokušajem kapitena Torbice sa ivice šesnaesterca, međutim njegov udarac je završio malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije agilni Đenić je pao u kaznenom prostoru gostiju posle duela sa Antonićem, no glavni sudija meča Stojilković je samo odmahnuo rukom. Na isteku pola sata igre veliku šansu da Spartak dovede u vođstvo imao je Makarić. Iskusni Torbica je sa leve strane zavrnuo loptu u peterac, gde je sam bio vezista „plavih golubova“, ali je šutirao pored gola. Već u sledećem napadu, uzvratili su domaći preko Panića, čiji je snažan udarac sa oko 22-23 metra završio tik pored leve stative. Svega minut kasnije Spartak je imao novu veliku priliku, međutim Jočić je sa desetak metara prebacio prečku posle dobre asistencije Makarića. I onda je stigla kazna za promašaje. Igrao se 38.minut kada je Dimitrijević prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola gostiju, atraktivnim driblingom se oslobodio čuvara, a potom snažnim udarcem pogodio nebranjeni deo mreže. Imao je vezista Metalca i malo sreće jer je lopta na putu ka golu zakačila Kovačevića i prevarila golmana Janoševića.

U nastavku igre gosti su zaigrali na sve ili ništa. Pritisak je najavio iskusni Tumbasević, u 55.minutu, udarcem sa preko 30 metara koji je čuvar mreže Milanovčana uspešno zaustavio. Šest minuta kasnije, Subotičani su tražili jedanaesterac posle duela Kovačevića i golmana Metalca. Arbitar iz Zemuna je procenio da kontakta nije bilo, pa je štoperu gostiju pokazao žuti karton zbog simuliranja. U 72.minutu susreta Ilić je imao veliku šansu za izjednačenje, ali je njegov udarac sa 13-14 metara završio pored leve stative Belićevog gola. Dobru šansu za Subotičane imao je i rezervista Ivanović u 90.minutu - šutirao je iskosa sa desne strane u bliži ugao i pogodio spoljni deo mreže. Samo minut kasnije još jedan rezervista gostiju se našao u prilici, 19-togodišnji Zlatković je uhvatio volej sa dvadesetak metara od gola, ali se Belić istakao odličnom intervencijom.

Na kraju bodovi su legli na konto Metalca.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 500. Sudija: Stojilković (Zemun). Strelac: Dimitrijević u 38.minutu. Žuti kartoni: Panić, Rnić, Đenić, Brkić, Luković, Mijailović, Otašević (Met), Makarić, Mrkela, Kovačević (Spa).

Metalac: Belić, Nikodijević (od 61. Mijailović), Rnić, Otašević (c), Simov (od 23. Dopuđ), Panić, Brkić, Dimitrijević, Mladenović (od 77. Luković), Merdović, Đenić. Tr: Vanić

Spartak (S): Janošević, Farkaš, Eke, Antonić, Kovačević, Jočić, Tumbasević, Torbica (c), Mrkela (od 71. Zlatković), Makarić (od 56. Ivanović), Ilić. Tr: Černišov