Metalac izgubio, trener Vanić meta uvreda isfrustriranih pojedinaca!

vozdovcani

Voždovac – Metalac 1.0 (1:0)

Fudbaleri Metalca poraženi su na gostovanju beogradskom Voždovcu minimalnim rezultatom 1:0, u pretposlednjem kolu jesenjeg dela srpskog šampionata. Jedini gol na utakmici postigao je tamnoputi Odita u završnici prvog poluvremena.

Krenuli su domaći od starta ofanzivno i već u 6.minutu su zapretili upravo preko napadača Odite čiji udarac sa 17-18 metara nije bio precizan. Šut je zatim oprobao i Adamović, ali je golman Metalca Belić odlično intervenisao. Izglednu šansu imali su Milanovčani u 23.minutu, pošto je kapiten Luković tukao iskosa sa leve strane u bliži ugao, međutim golman domaćih Popović je bio dobro postavljen pa je uspeo da zaustavi taj udarac. Desetak minuta kasnije Panić je gađao glavom posle prekida sa leve strane, ali nije imao dovoljno sreće. U 42.minutu postignut je vodeći, a ispostaviće se kasnije i odlučujući pogodak na ovom meču. Nigerijac Odita je iskoristio centaršut Radivojevića sa leve strane i glavom zatresao mrežu golmana gostiju.

Početak drugog poluvremena obeležila je jedna sporna situacija. Đenić je oboren u kaznenom prosturu „zmajeva“, ali pištaljka sudije Ilića se nije oglasila. Od 65.minuta Voždovac je igrao sa igračem manje, pošto je isključen Marinković zbog drugog žutog kartona. Prvu javnu opomenu zaradio je posle prigovora, a drugu zbog simuliranja prekršaja. Nakon toga, ekipa trenera Vanića je preuzela potpunu inicijativu na terenu i krenula u ofanzivu. Najbliži golu gosti su bili u 77.minutu kada je Merdović šutirao sa ivice šesnaesterca, a golman Popović izvadio loptu ispod prečke i sačuvao svoju mrežu. Pet minuta kasnije pokušao je i Rnić iskosa sa leve strane, ali je lopta završila pored gola. Do kraja utakmice plavi su sve karte bacili na napad, međutim nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku. S druge strane, Voždovac je u nadoknadi vremena mogao da postigne i drugi gol, ali dobru kontru domaćina nije realizovao rezervista Petrović, pošto je njegov udarac sa šesnaest metara zaustavio čuvar mreže Milanovčana.

Nemile scene na stadionu, trenera Metalca brutalno vređali!

Ono što baca senku na ovaj sportski događaj je sramno ponašanje pojedinih pristalica domaće ekipe, a na meti je bio trener Metalca Nenad Vanić.

-Osećam potrebu i moralnu obavezu da skrenem pažnju na nemile događaje sa meča, a ujedno i da pozovem sve nadležne institucije da reaguju. Ovakvo divljaštvo, neciviliaciju i nekulturu sa tribina u životu nisam doživeo. Da sve bude još gore, to se desilo u srcu Beograda. Da li su ti ljudi drogirani ili šta već, ne znam, ali da mi vređaju decu, e to ne mogu da dozvolim – rekao je Vanić, a zatim nastavio:

-Psovali su mi „mrtvu decu“, a moje dete od 12 godina sedi pored njih, par metara udaljeno! Na šta to liči?! Moglo je i ono da reaguje, ne smem ni da pomislim šta bi se u tom slučaju dogodilo. Porodičan sam čovek, imam troje maloletne dece, vaspitavam ih da budu normalni, kulturni i neću dozvoliti da ih neko vređa, bez ikakvog razloga. Zaštitiću ih svojim životom, ako bude trebalo!

- Pitam se: U kakvoj to zemlji živimo i ima li smisla uopšte dolaziti na posao, baviti se fudbalom, takmičiti se, u krajnjem slučaju igrati na ovako lepom objektu kakav je bez sumnje stadion Voždovca? Takođe, zapitam se ima li ova država snage da se razračuna sa ovim i ko su ti ljudi koji sebe nazivaju navijačima, a dolaze na utakmicu samo da bi vređali i omalovažavali? Takvima nije mesto na stadionu – zaključio je trener Milanovčana.

Stadion „FK Voždovac“. Gledalaca: oko 200. Sudija: Ilić (Ćuprija). Strelac: Odita u 42.minutu. Žuti kartoni: Pavlović, Marinković, Mihajlov, Popović, Odita (Vož), Sedlar (Met). Crveni karton: Marinković (Vož) u 65.minutu.

Voždovac: Popović, Terzić, Radivojević, Mihajlov, M.Jovanović, M.Pavlović (c), Adamović, Zlatković (od 14. Ristović – od 89. Ivković), Marinković, Mašović (od 72. Petrović), Odita. Tr: Živković

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar, Panić, Luković (c) (od 60. Vuković), Dimitrijević (od 60. Mijailović), Mladenović, Merdović (od 86. Bukorac), Đenić. Tr: Vanić