Radnički (N) – Metalac 2:1 (1:0)

djenaprotivnisa

Fudbaleri Metalca pretrpeli su treći uzastopni neuspeh u Super ligi, pošto su u gostima izgubili od niškog Radničkog sa 1:2, u utakmici 19.kola. Iako su tokom većeg dela meča bili ravnopravan rival na terenu, možda imali i više izglednih prilika, Milanovčani su zahvaljujući nespretnosti u završnici, i ovog puta, ostali kratkih rukava.

Nišlije su u vođstvo došle već u 2.minutu posle akcije po levoj strani, Aleksandar M.Jovanović i Petar Đuričković su nadmudrili odbranu Metalca, usledio je prizeman centaršut na drugu stativu za Nikolu Ašćerića koji je sa dva-tri metra desnom nogom loptu zakucao u mrežu.

Desetak minuta kasnije domaći su mogli da dupliraju prednost. Posle nesporazuma u odbrani plavih, Blažić je krenuo ka golu Nemanje Belića, šutirao, ali je čuvar mreže Milanovčana bravurozno intervenisao. Znalo se da će Metalac pokušati da se vrati u meč. Izabranici Nenada Vanića su preuzeli terensku inicijativu, nekoliko puta se ozbiljno primakli golu domaćih, a najopasnije je u 33.minutu zapretio kapiten Aleksandar Ivanović i to direktno iz kornera, međutim golman „meraklija“ je izvrsnim refleksom sačuvao svoju mrežu. Pre odlaska na odmor ponovo se šansa ukazala Nikoli Ašćeriću. Na dodavanje Marka Blažića, napadač domaćih je iskosa sa desne strane gađao dalji ugao, ali je golman Milanovčana još jednom bio na visini zadatka.

Nanad Vanić, šef stručnog štaba Metalca je na početku drugog poluvremena u igru uveo Dejana Đenića i Gorana Brkića, što je ukazivalo da će gosti krenuti otresitije ka golu protivnika. Upravo je rezervista Goran Brkić, u 47.minutu, ispalio projektil sa preko 30 metara, međutim mladi golman Aleksandar S.Jovanović je napravio paradu i uhvatio „živu loptu“. Nedugo zatim debitant u redovima plavih Nikola Vuković je u skoku nadvisio svog čuvara, ali je lopta posle udarca glavom završila preko prečke. U 64.minutu Metalac je propustio dve velike šanse da stigne do izjednačenja. Prvo je Dejan Đenić uhvatio volej sa ivice šesnaesterca, a Aleksandar S.Jovanović odbranio, da bi već u sledećoj akciji golman Nišlija skinuo zicer Nemanji Mladenoviću sa par metara. Radnički je uzvratio tri minuta kasnije. Nikola Ašćerić je bio u prilici, tukao je iz neposredne blizine u desni donji ugao, a golman Nemanja Belić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. No, prvu sledeću priliku domaćini su iskoristili. Tekao je 80.minut kada je Petar Đuričković izveo korner sa leve strane, a raspoloženi Nikola Ašćerić udarcem glavom sa peterca duplirao prednost svog tima.

Metalac je u 88.minutu, ipak, uspeo da smanji rezultat. Nemanja Mladenović je realizovao jedanaesterac, koji je dosuđen posle prekršaja Miloša Živkovića nad Dejanom Đenićem.

Stadion „Čair“. Gledalaca: oko 600. Sudija: Vasić (Novi Žednik). Strelci: Ašćerić u 2. i 80. za Radnički, a Mladenović u 88.minutu iz jedanaesterca za Metalac. Žuti kartoni: Bogdanović, D.Bulatović, Živković (Rni), Bukorac, Đenić (Met).

Radnički (N): A.S.Jovanović, Živković, D.Bulatović, Tomić, Lakić-Pešić, Bogdanović, Marjanović (od 62.Apostolović), Blažić, A.M.Jovanović (c) (od 90. Mitrović), Đuričković, Ašćerić (od 83. Mrkić). Tr: Rastavac

Metalac: Belić, Simov, Rnić, Otašević, Sedlar, Bukorac (od 46. Brkić), Panić, Ivanović (c) (od 46. Đenić), Dimitrijević (od 68.Nikodijević), Mladenović, Vuković. Tr: Vanić